Kalouskova penzijní křeč

3. červenec 2013 | 17.37 |

Kalousek je nepoučitelný a v křeči, ve které je, dělá větší a větší nesmysly, pokud to není záměrný tunel. Teď navrhl možnost vystoupení z tzv. druhého pilíře po pěti létech:

"Do druhého důchodového pilíře za prvního půl roku vstoupilo 74 573 lidí. Třetinu účastníků tvoří lidé mladší 35 let a lidé nejčastěji volili dynamickou investiční strategii. Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) zároveň navrhuje, aby lidé mohli z druhého pilíře po pěti letech vystoupit. Možnost vystoupit ze systému a zvýšení věku pro vstup z 35 na 40 let jsou nejvýraznější změny, které ministr spolu s dalšími poslanci navrhuje. Oznámil to náměstek ministra financí Radek Urban. Při vystoupení ze systému po pěti letech by se 60  procent naspořené částky vrátilo do státního průběžného systému."

http://www.novinky.cz/domaci/306767-do-druheho-pilire-vstoupilo-jen-75-000-lidi-kalousek-navrhuje-zmeny.html

Chápu, že se M. Kalousek snaží zachránit své nepovedené dítě. Ale tímto jej spíše pohřbí. Lidé si velmi rychle uvědomí, jak 2. pilíř funguje, přesněji nefunguje. A jen pro ty první budou peníze na výplatu aspoň části toho, co tam dali. Proto po pěti létech nastane hromadný úprk, který systém zcela pohřbí. A odnesou to i pojišťovny, kterým se radikálně mění stávající podmínky. A budou hrozit arbitráže, protože pojišťovny rozjížděly aktivity za stávajících podmínek. Tj. M. Kalousek připravuje jak likvidaci 2. pilíře, tak současně velký tunel. Z hlouposti, nebo záměrně? V situaci, kdy by měl co nejrychleji zmizet a co nejméně škodit.

Myslím, že tímto velmi názorně ukázal, jaké důsledky by mělo Němcové přelakování Nečasové vlády.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Kalouskova penzijní křeč jezevec-mrzout 03. 07. 2013 - 15:36