K pramenům Litovického potoka/8: Vypuštěný rybník

13. leden 2017 | 08.00 |

Následoval jsem chytřejší ptáky a odletěl aspoň na část zimy do teplých krajů. Ještě před tím jsem si udělal výlet kolem Litovického potoka v těsné blízkosti Prahy. Napadlo mě střídavě uveřejňovat toto z výletu zde, u Kartageny, a z výletu kolem Hostivic. Co se bude více líbit. Každý následující den vyhodnotím.

Na jaře jsem prošel první část Šáreckého potoka. Od jeho ústí do Vltavy až po vodní nádrž Džbán. Prošel jsem Divokou Šárkou, která patří k nejkrásnějším místům v Praze. Ale i další částí cesty byly krásné a obohatily mě. Pak jsem hodně cestoval. S podzimním uklidněním se vracím ke krásám Prahy a jejího okolí.

Vstoupil jsem do pásma Hostivických rybníků ponořených v lese. V tuto zimní dobu mají neuvěřitelnou atmosféru.

Tak jsem se podíval a zjistil, že zimní výlet k pramenům Litovického potoka (z 11.1.) měl dnes ráno (13.1.) 142 návštěv a Španělsko (z 12.1.) jen 33. Čechy stále vedou. Výrazně. Dnes uveřejňuji další díl z putování k pramenům Litovického potoka.

Foto 1: Na hrázi rybníka Kala.

Foto 2: Vypuštěný rybník vždy nabízí zajímavý pohled.

Foto 3: A ještě z trochu většího nadhledu pohled na jinou partii dna..

Foto 4: A to už je na cestě k dalšímu rybníku, u kterého je i vyhlídka na pozorování ptáků. Právě v těchto místgech jsem našel kilo penízovek.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář