Na jihu Španělska/6: La Marina

14. leden 2017 | 08.02 |

Následoval jsem chytřejší ptáky a odletěl aspoň na část zimy do teplých krajů. Ještě před tím jsem si udělal výlet kolem Litovického potoka v těsné blízkosti Prahy. Napadlo mě střídavě uveřejňovat toto z výletu zde, u Kartageny, a z výletu kolem Hostivic. Co se bude více líbit. Každý následující den vyhodnotím.

Tak jsem se podíval a zjistil, že zimní výlet k pramenům Litovického potoka (ze 13.1.) měl dnes ráno (14.1.) 107 návštěv a Španělsko (z 12.1.) jen 39. Čechy zase vedou. Dnes uveřejňuji další díl z putování po Španělsku.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4084-historicke-mesto-sagunto-3.html

V oblasti mezi Kartagenou a Alicante jsem byl vícekrát. Teď v zimě je tam nádherně. Slunko, spousta kytiček, málo lidí. Voda trochu chladnější, ale přes den vystoupá teplota nad dvacet stupňů. Výborné na vycházky do okolí. Autobusová doprava tady funguje dobře, lze se dostat do všech míst, které stojí za to.

Nechápu, proč sem v zimě jezdí tak málo lidí. Vždyť i ptáci mají rozum a odlétají v zimě do teplých krajin. A toto místo je v tuto dobu jedno z nejteplejších v Evropě. Taky klidné, levné a bezpečné. Zimní turistice sem brání spíše nějaká psychologická bariéra.

Tak sami posuďte, zda to vyplatí sem přijet, resp. přiletět.

Foto 1: Toto si postavili mravenci, aby je nezaplavila voda. Až 10 cm vysoké věže. Kousek pod vilovou částí La Mariny.


Foto 2: I takovéto odvážné a pěkné vilky lze v La Marině koupit. Stojí 200.000 - 300.000 euro. Já na ni nemám. Ale kupují se. Němci, Švédi, Rusové mají hodně peněz. Nastaveno je tu vilek pro celou Evropu.

Foto 3: Výhled z vilové části La Mariny na saliny u Elche.

Foto 4: Toto je výhled na zátoku směrem Santa Pola.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář