Na jihu Španělska/1: Přivítání

4. leden 2017 | 08.28 |

Následoval jsem chytřejší ptáky a odletěl aspoň na část zimy do teplých krajů. Ještě před tím jsem si udělal výlet kolem Litovického potoka v těsné blízkosti Prahy. Napadlo mě střídavě uveřejňovat toto z výletu zde, u Kartageny, a z výletu kolem Hostivic. Co se bude více líbit. Každý následující den vyhodnotím.

Tak jsem se podíval a zjistil, že zimní výlet k pramenům Litovického potoka (z 31.12) měl dnes ráno (2.1.) rekordních 223 návštěv a Španělsko (z 1.1.) jen 58. Čechy vedou. Výrazně. Dnes uveřejňuji další díl z putování po Španělsku.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4084-historicke-mesto-sagunto-3.html

V oblasti mezi Kartagenou a Alicante jsem byl vícekrát. Teď v zimě je tam nádherně. Slunko, spousta kytiček, málo lidí. Voda trochu chladnější, ale přes den vystoupá teplota nad dvacet stupňů. Výborné na vycházky do okolí. Autobusová doprava tady funguje dobře, lze se dostat do všech míst, které stojí za to.

Nechápu, proč sem v zimě jezdí tak málo lidí. Vždyť i ptáci mají rozum a odlétají v zimě do teplých krajin. A toto místo je v tuto dobu jedno z nejteplejších v Evropě. Taky klidné, levné a bezpečné. Zimní turistice sem brání spíše nějaká psychologická bariéra.

Tak sami posuďte, zda to vyplatí sem přijet, resp. přiletět. Toto jsou první zážitky.

Foto 1: Teď tu všechno kvete. I takováto divoká kráska.


Foto 2: Kopce mezi Murcií a Alicante. Působí mohutnější, než jsou. Ale i tak je to tam krásné.

Foto 3: Tyto kopce oddělují puertu u pobřeží od puerty kolem řeky Segury.

Foto 4: Pohled na Alicante ze vzdáleného pobřeží. Lze se zde i vykoupat. Ovšem voda je asi taková, jako v létě na Rujaně. Přesto to mnozí zkoušení a sluní se pak v poměrně teplém písku.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář