K pramenům Litovického potoka/6 U Hostivic, vláček

9. leden 2017 | 08.34 |

Následoval jsem chytřejší ptáky a odletěl aspoň na část zimy do teplých krajů. Ještě před tím jsem si udělal výlet kolem Litovického potoka v těsné blízkosti Prahy. Napadlo mě střídavě uveřejňovat toto z výletu zde, u Kartageny, a z výletu kolem Hostivic. Co se bude více líbit. Každý následující den vyhodnotím.

Na jaře jsem prošel první část Šáreckého potoka. Od jeho ústí do Vltavy až po vodní nádrž Džbán. Prošel jsem Divokou Šárkou, která patří k nejkrásnějším místům v Praze. Ale i další částí cesty byly krásné a obohatily mě. Pak jsem hodně cestoval. S podzimním uklidněním se vracím ke krásám Prahy a jejího okolí.

Tak jsem se podíval a zjistil, že zimní výlet k pramenům Litovického potoka (z 7.1.) měl dnes ráno (9.1.) rekordních 256 návštěv a Španělsko (z 8.1.) jen 52. Čechy stále vedou. Výrazně. Dnes uveřejňuji další díl z putování k pramenům Litovického potoka.

Foto 1: Nádherná část cesty k Hostivicím. Tím spíš, že na kraji Hostivic zastavuje vláček, kterým se lze vrátit zpět do Prahy.

Foto 2: Nebo sem lze vláčkem přijet. Ml jsem štěstí ho zrovna vidět. A vrátit se do Řep pěknou procházkou pěšky.

Foto 3: Další z púvabů bezsněžné zimy.

Foto 4: Hned za Hostivicemi začíná soustava rybníků zčásti ponořených v lesícha protkaných cestičkami.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář