K pramenům Litovického potoka/2 Rybník Strnad

1. leden 2017 | 09.03 |

Následoval jsem chytřejší ptáky a odletěl aspoň na část zimy do teplých krajů. Ještě před tím jsem si udělal výlet kolem Litovického potoka v těsné blízkosti Prahy. Napadlo mě střídavě uveřejňovat toto z výletu zde, u Kartageny, a z výletu kolem Hostivic. Co se bude více líbit. Každý následující den vyhodnotím.

Tak jsem se podíval a zjistil, že zimní výlet k pramenům Litovického potoka měl dnes ráno (1.1.) 122 návštěv a Španělsko jen 51. Podobně jako včera. Čechy vedou. Výrazně. Dnes uveřejňuji další díl z cesty k pramenům Litovického potoka.

Na jaře jsem prošel první část Šáreckého potoka. Od jeho ústí do Vltavy až po vodní nádrž Džbán. Prošel jsem Divokou Šárkou, která patří k nejkrásnějším místům v Praze. Ale i další částí cesty byly krásné a obohatily mě. Pak jsem hodně cestoval. S podzimním uklidněním se vracím ke krásám Prahy a jejího okolí.

Přešel jsem hranice Prahya směřuji k Hostivicím.

Foto 1: Jsou nejen krásné, ale i velmi chutné. Když jim dá mráz změknout, stačí jemně vytlačit dužinu tak, aby semínka s chloupky zůstaly uvnitř. Vytlačit se dá 0,5-1 cm. Mňam. Jsou dobré celou zimu.

Foto 2: Litovický potok pod rybníkem Strnad.

Foto 3: Rybník Strnad.

Foto 4: Na cestě k Hostivicím.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář