Ad J. Šídlo: Vyslyší plukovníci hlasy lidí?

2. červenec 2013 | 14.55 |

Parlamentní listy uveřejnily výtah z názorů J. Šídla: "Komentátor Hospodářských novin Jindřich Šídlo se obává, že současná situace na politické scéně může směřovat k neodvratnému výbuchu. Rozložený Parlament v situaci, kdy v zemi roste bída a je třeba ukázat akceschopnost, je podle něj ideální situací, aby si lidé řekli, že by celá ta "žvanírna" jménem Parlament měla být zrušena. Až přijde Rusnokova vláda do Poslanecké sněmovny, nastane podle Šídla klasická situace parlamentní demokracie. Dlouhé a trapné projevy, opakovaná a zmatečná hlasování, prostě všechno to, co lidem na politice vadí. A v tu chvíli bude veřejnost přesně naladěna k tomu, aby vyslyšela hlasy, že to v této zemi může fungovat i při omezení této "žvanírny", a že nejlepším řešením bude další posílení pravomocí hlavy státu. Vždyť i tu si koneckonců volíme přímo."

Podtrženo námi. Viz:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jindrich-Sidlo-ma-strach-ze-lide-budou-chtit-277663

Otázkou ovšem je, kdo "vyslyší hlasy" lidí? A kdo bude převrat dělat? Plukovníci a podplukovníci ? Myslím, že je to jinak. "Stará" pravice končí (a nikdo ji moc litovat nebude). "Stará" levice se už teď začíná štěpit na levici a pravici. Bude odcházet celá garnitura politiků.

Pochopitelně čím dřív budou volby, tím bude přechod "příjemnější". Ale i zde drží Černého Petra "stará" pravice. A jak to vypadá, využije tuto kartu tak, aby se dokonale historicky znemožnila. Že již není schopna překročit svůj stín bylo zřejmé, když jako "novou vládu" navrhla němcovitě přelakovanou nečasovskou "starou vládu".

Nyní jde jen o to, jakou kvalifikovanost prokáže veřejné mínění. Teď záleží na každém posunu v ochotě lidí přemýšlet a chápat, o co jde.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře