R2016/023/M: Vox populi/1

21. prosinec 2016 | 07.00 |

V rámci seriálu, ve kterém zveřejňuji materiály k přípravě letošní monografie s nástinem komplexního programu řešení současných problémů, jsem před pár dny (16. 12.) uveřejnil tento článek pod názvem:

Zásady programu pro jakoukoli stranu, která chce uspět v podzimních volbách
Obdržel jsem k němu velké množství podnětných ohlasů. Tyto jsou z "Nové republiky", webu, kterého si velmi vážím:

www.novarepublika.cz/2016/12/program-strany-ktera-chce-vyhrat-volby.html#comment-form

Uveřejňuji je všechny (podtržné – autor a čas zveřejnění), návazně pak dám i komentář:

1. část

Anonymní 16. prosince 2016 19:20:

Jo s tím by se dalo souhlasit, ale kde vzít takovou stranu když zatím žádná není.

Anonymní 16. prosince 2016 20:04:

SPD

Buffer16. prosince 2016 20:45:

Nechápu, pro se SPD nechce přidat k Alianci NS, tedy, přesněji, nechápu tu krátkozrakost těch, kteří mají mnoho vzletných slov, ale kteří stále sdílejí koncepci svého elitářství. "My se postaráme", "My jsme jediní, kteří...". ČSNS jako nepolitikařící státotvorný subjekt a člen AlianceNS disponuje přesně tím, co zde Radim Valenčík píše. Nejprve analyzujeme, potom v syntéze porozumíme, na základě porozumění nabídneme své schopnosti strategického řešení rozpracovaného do všech nezbytných procesů a systémových prvků. SPD právě toto chybí, což činí celý její ansámbl poněkud méně důvěryhodný. Nám, zkušeným stratégům s lidskou psychikou neustále se tazajícím svého svědomí by bylo ctí získat pověření lidu spolu s ním se dát na cetu výše. "k lidu blíže, s lidem výše", to je motto Václava Klofáče, jež plně sdílíme i my, jeho následovníci.

Buffer16. prosince 2016 20:45:
K té AliaciNS, se nechce přidat více proti systémových uskupení a osobností, nezaměřujte se pouze na Okamuru. Zřejmě v ní je někdo, kdo těm ostatním nevyhovuje, jako partner, nebo já nevím proč. Takže není na místě se divit, nebo rozhořčovat se, nýbrž to dle Vašeho zvyku "Nejprve analyzujeme, potom v syntéze porozumíme ...".
V nastávajících volbách, jsou "favorité" ANO a ČSSD nevolitelní přímo. Lidovci se chtějí spojit se STAN a dalšími politickými subjekty, takže se díky těm lidovcům stanou nevolitelnými všichni vespolek. Mě stále zůstává SPD, jako nejlepší volba. P.K.

Anonymní 16. prosince 2016 22:20:

"Nechápu, pro se SPD nechce přidat k Alianci NS..."
Není to třeba tím, že si Okamura přece jen zachoval zbytky zdravého rozumu?
Vždyť ani Sládek s nimi nechce mít nic společného!
Skupinka magorů v Alianci národních sil, z nichž každý je přinejmenším místopředseda neexistujícího mohutného politického proudu? To je to, do čeho chcete vkládat naděje? Pak se nedivte, že "nechápete".
Anonymní
16. prosince 2016 19:24:

I když bych souhlasil s výše uvedeným, nevěřím, že to jednak politici budou číst a už vůbec se tím řídit. Lidé považují volby a činnosti s tím spojené za určitý druh divadla, různé strany hrají různé představení. Protože žádné představení není natolik dobré aby lidé si koupili pernamentku, tak svoje hlasy rozdají ve volbách spíše bez velkého uvažování podle obsazení hlavních rolí a nečekají vděčnost. Politici na straně druhé dobře ví, že voliči na ně nemají a tak si mohou dělat, co se jim zlíbí, aniž by je někdo minimálně za to potrestal.

weitinger16. prosince 2016 19:31:

Problém je jinde. Programy jsou líbivé, kdo by s nimi nesouhlasil...? Ze všech stran. Problém nastává v momentě, kdy je třeba jej plnit. Okamura nastiňuje cestu - odvolatelnost politika, když nebude plnit, to by mohlo klapnout.

Buffer16. prosince 2016 20:47:

A pozná Okamura, kdy on sám či kdokoli jiný neplní? Poznat to u současných vládních garnitur je úkol nevyžadující mentální úsilí...

Anonymní 16. prosince 2016 22:26:

Je tu ještě jeden "drobný" detail, který má každý tak blízko před očima, že jej nevidí: politické strany se dnes organizují jako KLUBY a tváří se jako HNUTÍ. Jedna z věcí, kterých se obávají jako čert kříže, je, že by se k nim mohlo nahrnout příliš mnoho členů. Jenže oni se s nikým dělit nechtějí !!

Anonymní 16. prosince 2016 19:48:

Do politiky mohou úspěšně vstoupit jen lidé s pokřiveným charakterem. Proč? Jednoduše proto, že kdyby křivý a ohebný charakter neměli, tak by nemohli utvářet po volbách různé koalice, které naprosto dokonale pohřbí jejich program, který byl již předem koncipován jen pro získání hlasů, nikoliv pro prosazení názoru těch kteří jim dali ve volbách důvěru a tím i hlas.

Buffer16. prosince 2016 20:49:

Proto je třeba preferovat ty osobnosti a politické subjekty, které samy svůj charakter zformovaly na mravních principech a na dialogu se svým svědomím. V dosavadních vládách a parlamentech je raději nehledejte, tam je nenajdete.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář