Jih Španělska/1 - Historické město Sagunto/1

29. prosinec 2016 | 06.55 |

Následoval jsem chytřejší ptáky a odletěl aspoň na část zimy do teplých krajů. Ještě před tím jsem si udělal výlet kolem Litovického potoka v těsné blízkosti Prahy. Napadlo mě střídavě uveřejňovat toto z výletu zde, u Kartageny, a z výletu kolem Hostivic. Co se bude více líbit. Každý následující den vyhodnotím. Toto je z cesty do Španělska.

V oblasti mezi Kartagenou a Alicante jsem byl vícekrát. Teď v zimě je tam nádherně. Slunko, spousta kytiček, málo lidí. Voda trochu chladnější, ale přes den vystoupá teplota nad dvacet stupňů. Výborné na vycházky do okolí. Autobusová doprava tady funguje dobře, lze se dostat do všech míst, které stojí za to.

Nechápu, proč sem v zimě jezdí tak málo lidí. Vždyť i ptáci mají rozum a odlétají v zimě do teplých krajin. A toto místo je v tuto dobu jedno z nejteplejších v Evropě. Taky klidné, levné a bezpečné. Zimní turistice sem brání spíše nějaká psychologická bariéra.

Tak sami posuďte, zda to vyplatí sem přijet, resp. přiletět.

První série snímků je z historicky slavného města Sagunto. Kousek před Valencií. Píše se o něm toto:

Sagunťané v té době byli významnými spojenci starověkého Říma. V oblasti kde stojí pevnost, probíhala hranice mezi územím spadajícím pod římský vliv a územím kolonizovaném Kartágem. Kartaginci ovšem nebyli s touto hranicí příliš spokojeni a tak jednoho dne se dalo jejich vojsko na pochod a prvním opevněním, které jim stálo v cestě bylo Sagunto. V čele armády stal mladý vojevůdce Hannibal, jehož jméno časem začalo strašit všechny Římany. Pevnost odolávala řadu měsíců, ale když zahynuli všichni muži, pevnost padla. Psal se rok 214 př.n.l. a od té doby toto datum trápí všechny školáky, protože začala Druhá punská válka. Hannibal si postupně podmanil celou Iberii a jeho dlouhé tažení pokračovalo slavným přechodem Alp.

Celé viz: http://www.desperado.cz/sagunto-kde-zacala-druha-punska-valka/

K historii je třeba dodat, že se jednalo o jedno z prvních měst, které založilo původní obyvatelstvo. Inspirace vznikla z kontaktů s řeckými obchodníky z ostrova Zakhyntos (odsus jméno "Sagunto". Sagunťané hledali ve spojenecké slově s Římany ochranu před Kartágem. Římané však Sagunťany podrazili a nechali je padnout, aniž by jim poskytli pomoc. Napadení Sagunta pak využili jako záminku ke Třetí punské válce a zmasakrování Kartága.

Foto 1: Pohled na přístav Sagunto z pevnosti.


Foto 2: Pevnost je velmi rozsáhlá, zde se Sagunťané drželi velmi dlouho.

Foto 3: Městečko Sagunto. Pod horami je vidět puertu - úrodnou část země.

Foto 4: Tato křehká krása kvete divoce přímo v areálu pevnosti.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář