Stropnický po stopách předlistopadových soudruhů

28. listopad 2016 | 17.53 |

...a ještě dál, až do...

Náš současný ministr obrany si zaslouží být placen z našich daní, resp. přesněji ze sdružené daňové kvóty. Ovšem v jiném zařízení, než ve kterém se nachází.

Martin Stropnický: "Jedna věc je nesporná. Ruská federace investuje obrovské částky do desinformační politiky v západní Evropě a jsou pro to naprosto hmatatelné důkazy. Ta propaganda docela zabírá. Jenom na našem území funguje 30 serverů, které šíří ruskou propagandu. Oficiální ruské kruhy reinterpretují rok 1968 a mluví o tom, že Aliance chtěla spáchat ohavný útok na východní blok, že Rusové nás vlastně všechny zachránili. A to je momentálně prezentováno jako oficiální doktrína".

Zdroj: http://www.lidovky.cz/v-cechach-funguje-30-serveru-ktere-siri-ruskou-propagandu-rika-stropnicky-1la-/zpravy-domov.aspx?c=A161127_125748_ln_domov_ele

Uvedený výrok byl formulován v kontextu toho, že se Rusko snaží EU rozložit a že rozštěpená Evropa pro Rusko představuje velkou výhodu. (Tamtéž.)

1. To, že napodobuje předlistopadové soudruhy. Ti ze všech problémů, které u nás tehdy byly, obviňovali působení nepřátelské propagandy v podobě "štvavých vysílaček", budiž. Na tuto míru hlouposti jsme si už zvykli. Když se někdo chce stylizovat do této role, ať tak činí. Dopadne stejně jako předlistopadoví soudruzi.

2. Horší je, že jako příklad nepřátelské propagandy uvádí jinou interpretaci roku 1968 oficiálními ruskými kruhy, než tu, že to byla okupace. A k tomu dodává, že tato propaganda zabírá!To přece nezabíralo nikdy. Ani když s využitím celé propagandistické mašinérie a poměrně násilnými prostředky byl vynucován souhlas s tzv. vstupem vojsk. Můj vedoucí kandidátské práce (prof. Jindřich Zelný) za výrok, že vstup vojsk mohl být možná vynucen situací, ale je otázka, zda za to komunistické hnutí nezaplatilo příliš velkou cenu, dostal stranický trest a musel odejít z funkce vedoucího katedry filozofie na VŠE. A to byl "pan filozof"! Drtivá většina lidí se s okupací nikdy nesmířila a vždy ji brala jako okupaci. Pokud si někdo myslí, že v tomto směru může ruská propaganda dnes nějakým způsobem "zabírat", měl by se opravdu léčit. A pro stát představuje velké bezpečnostní riziko, pokud je ministrem obrany člověk s touto mentální situací. Možná, že ministr Stropnický měl na mysli jen to, že ruská propaganda je jen tímto výkladem roku 1968 vedena, ale šíří u nás dezinformace jiného typu. Pak ovšem měl, aby nedošlo k nedorozumění, uvést nějaký konkrétní příklad. Takto to vypadá, že na nás 30 ruských serverů každodenně chrlí mohutný proud propagandy, která nás má zmást, a my to ani netušíme. Třeba někdo z tohoto mohutného proudu uvede nějaké konkrétní příklady i s tím, jak "docela zabírají".

(Pro úplnost – měl jsem obrovské štěstí, nikdy se mě nikdo na můj souhlas se vstupem vojsk neptal; do KSČ mě přijala místní organizace v Obřanech bez mé přítomnosti; jinak bych měl velký problém odpovědět; ovšem zpětně míru tehdejší aktuální osobní statečnosti nejsem schopen odhadnout.)

Možná, že situace je ještě horší a že se jedná o nějaký nakažlivý druh skupinového šílenství. Martin Stropnický totiž uvedl stejný počet serverů, jako napočítal Jakub Janda. Mezi ně zařadil třeba i Parlamentní listy. A dokonce podobné (i když mnohem opatrnější) formulace jsou i v letošní zprávě BIS. Nechce se mi věřit, že by se skupinová stupidita takto rozšířila ve významných místech našeho institucionálního systému. Pokud ano, pak z toho bude velmi brzy velmi velká ostuda.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.13 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář