Kdo jsou dnes skuteční NÁCCI?

27. listopad 2016 | 13.18 |

Pár poznámek k současnosti:

1/ Kdysi mně soudruzi vyčítali, že jsem extrémně kritický vůči tehdejšímu režimu. Já jsem jim říkal, že na reformu režimu začíná být pozdě a projeví se to tím, že až začnou dělat změny, budou je dělat všechny špatně a pozdě. Nechtěli to slyšet.

Dnešní slouhové globální moci jsou ještě více zapouzdření. A jsou dokonce i agresivnější, než slouhové minulého režimu. Jsou omezenější a je v nich i více jedu. Asi je to i tím, že ta současná globální moc je ještě více prohnilá. Bohužel.

K tomu: http://radimvalencik.pise.cz/3381-nemam-rad-fanatiky-opravdu.html

2/ Bojovníci proti "náckům" se pohoršují nad tím, že mám radost z úspěchu Ortela ve Slavíkovi. Mám radost. Ze dvou důvodů:

- Jednak se mi líbí toto: https://www.youtube.com/watch?v=I8P80A8vy9I

(Vím, má či spíše dříve měl i mnohem problematičtější skladby – Mešita mezi ty, nad kterými se lze pohoršit, dle mého názoru nepatří -, ale člověk se vyvíjí.)

- Jednak v tom vidím vzdor vůči současnému establišmentu, establišmentu, který zdegeneroval a představuje obrovské nebezpečí pro přežití lidstva jako takového. Představuje mnohem větší než to, nad kterým se slouhové současné globální moci pohoršují.

3/ A ještě k tomu Ortelovi či Marine Le Penové, Hoferovi apod. Mohlo by se o nich říci, že jejich extrémní názory jsou produktem selhávání našeho demokratického systému. A tudíž, že bychom měli léčit nᚠdemokratický systém a ne se rozhořčovat, nad jejich excesy. Ale ono je to ještě a podstatným způsobem jinak. Pokud aspoň trochu někdo vnímá realitu, nemůže si nepovšimnout, že všichni ti "náckové" se posouvají od více či méně extrémních pozic nejen ke středu, ale i za střed (v pomyslné linii extrémismus – realismus). Posouvají se ve směru zdůrazňování rozumu, práv lidí, objektivnosti a vyváženosti, snahy o vzájemné porozumění... Proč? No to je ten efekt zmrzlináře, resp. středového voliče, který učíme ve středním kurzu mikroekonomie. Problém je v tom, že ta "hodná", ta "liberální", ta "demokratická", ta "sluníčkářská" strana uvedený střed vyklidila, sama se posouvá do extrémismu slouhovství zla, vyvolávání nenávisti, rozpoutávání štvanic, odmítání věcného dialogu. Diví se a bude se víc a víc divit, že půjde od prohry k prohře.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1.88 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář