1. akce dnes k 17.11.: V Kapli Betlémské

17. listopad 2016 | 11.46 |

První a velmi vydařená akce k připomenutí výročí 17. listopadu se dnes konala v Kapli Betlémské. Zorganizovala ji Lenka Procházková. Komponované pásmo nazvané "Hra o pravdu v Betlémské kapli". Dvě desítky vystupujících připomenuly obsah a význam slov jako např. čest, spravedlnost, věrnost, mravnost, statečnost, svědomí, vlastenectví atd. v aktuálních kontextech. Zrodila se tak malá encyklopedie vhledu do současné doby. Pořad byl provázen varhanní hudbou a celý jeho průběh byl natáčen na video, které po bude zpracování zpřístupněno na internetu. Slavnostní akce se koná pod záštitou děkana FJFI ČVUT.

Prvním vystupujícím byl Ivan David ke slovu "svoboda". Moderuje Lenka Procházková. Úplně vpravo Marek Obertel v uniformě.

Všichni napjatě sledují zajímavá a vtipná vystoupení.

Mezitím se v centru Prahy připravují velké manévry. Od papežského nunciátu (kde stále visí vlajka Vatikánu) a kolem celého areálu Schwarzenbergova pražského sídla (které pokračuje za rohem Voršislké do Ostrovní, kde je mj. Knihovna Václava Havla a kde občas visí tibetská vlajka, ale nikdy ne česká, ani dnes ne) stojí policejní auta.

Naproti je kaskáda toalet a záchranka pro případ, že se někomu udělá nevolno.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář