Na Rhodosu/14: Radimova jeskyně

15. prosinec 2016 | 06.39 |

Pokračování zážítků z Rhodosu jsem si schoval na zimní období. Abych si zavzpomínal.

Koncem září jsem využil jbytku dovolené, přidal sv. Václava (jak už to Češi dělají) a udělal si malou dovolenou na Rhodosu. Těsně před tím než odstartuje výuka. Je tedy nádherně, moře je ještě teplé, ale lidí ubylo.

Další den jsem vyrazil do malého městečka Lindos. Asi nejkrásnějšího na ostrově Rhodos. Ale s největší a nejvíce zachovalou Akropolis. Čekalo mě zde několik objevů.

Foto 1: Pohled na Akropolis přes přístav sv. Pavla.

Foto 2: Výduť pod horní části Akropolis je skutečně impozantní. Ovšem málokdo obešel Lindos  z této strany. Určitě doporučuji. Neuvěřitelné pophledy.

Foto 3: A navíc toto. Radimova jeskyně. Když vyjdete po silničce nad přístavem sv. Pavla kolem fotbalového stadionu, pak zhruba v polovině hlavní silnice je tato jeskyně. S nádhernou výzdobou. Snadno ji najdete. Jako dorůstající dítě jsem vlezl do každé díry v Moravském krasu a něco takového jsem se snažil objevit. Tak jsem to objevil až teď a skromně ji nazval svým jménem. Já vím, i jiní si ji povšimnuli. Ale pro naše turisty jsem ji objevil já. Stojí za to. Když sejdete po hlavní silnici od místa, kde u hlavní silnice parkuji autobusy 5-10 minut, nemůžete ji minout. Je asi tři metry od silnice ve výši hlavy. A můžete navštívit i intelektuální kavárnu s lidovými cenami, která je skousek od ní.

Foto 4: Rozloučení s Lindosem a jeho Akropolis.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář