R2016/281: Diskuse LK: Reflexe voleb v US/2

14. listopad 2016 | 07.00 |

Do seriálu o reformách patří reflexe průběhu a výsledků vyvrcholení voleb v USA:

Intenzita střečkování slouhů současné degenerující a rozpadající se globální moci mě překvapila. Myslel jsem, že si dokážou lépe uchovat image a zastřít to nejdůležitější. Totiž to že si zvykli být touto globální mocí řízení formou poskytování in side informací o tom, jak to dopadne, jaké řešení se prosadí doslova za každou cenu. V té či oné zemi, v té či oné kauze.

Nyní jsou zděšeni. Celý systém moci, který byl mj. založen i na řízení vybraných osob poskytováním in side informací o tom, na kterou stranu se postavit a jak to dopadne, se zhroutil. To je pro směšné kavárenské figurky u nás až po eurolídry společné. Právě v těchto hodinách je jako na dlani vidět, o koho se degenerující a rozpadající se globální moc opírala. Jsou zmateni a tudíž čitelní. Tak si je dobře pamatujeme. To, co dělá ČT 24, má pro budoucnost obrovský význam. Svou hloupostí mapuje situaci naprosto dokonale.

Nejcennější na Trumpově vítězství jsou dvě věci:

1. Velká převaha, se kterou zvítězil.

2. A hlavně to, že vyhrál i v těch státech, kde je historicky nejzkušenější obyvatelstvo, kde je obyvatelstvo vyznačující se kritickým nadhledem a rozhledem, solidárnější než je US průměr. V bývalých baštách demokratů. Gigantická manipulace selhala. Moc se vrací do rukou lidí, kteří umí přemýšlet.

(Pokračování dalším příspěvkem)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář