R2016/273: Kauza "Brady"? Odvolat Hermana!

6. listopad 2016 | 07.00 |

Druhá část:Kauza "Brady"

Setkal jsem se v posledních dnech mezi svými přáteli s následujícím názorem: "Teď není čas uvažovat o nějakých perspektivách a reformách, teď je vyhrocená situace, teď hrozí pražský Majdan, teď je potřeba se bránit a ne odvádět pozornost od toho, co se děje a od nebezpečí, které nám hrozí."

Považuji tento názor za nesprávný. Hodně nesprávný a ve svých důsledcích za nebezpečný.

Ano. Situace se vyhrocuje. Největším nebezpečím je však "zapouzdřování" těch, kteří nechtějí znát pravda, ale chtějí být přesvědčeni, že mají pravdu. Masový jev. Třeba ti opavští studenti, kteří odmítli konfrontovat své názory se Zemanem. Z obavy o svou "ušlechtilou", či dokonce "ušlechtile fanatickou" víru v to, že Zeman je zdrojem všeho zla. Co kdyby je v přímé konfrontaci přiměl k přemýšlení. Hrůza! A tak "statečně uprchli do opavské kavárny, aby byl mainstreamovými médii tento "hrdinský čin" glorifikován.

Takové jednání je jedním z typických projevů skupinové konformity (stádního zblbnutí), které krásně popisuje Koukolík ve své "Vzpouře deprivantů".

Vynikající kniha. Tady se dá celá stáhnout:

http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Vzpoura_deprivantu-Koukolik_Drtilova.pdf

(Kdo si přečte, podstatným způsobem zvýší svoji imunitu proti manipulaci všeho druhu a začne lépe chápat, proč se někteří lidé v jeho okolí začínají chovat divně.)

"Antizemanovské zpouzdření" (ze kterého se hloupne) má dva spouštěcí mechanismy nezávislé na Zemanovi (na Zemanových osobních nedostatcích a nedostatcích jeho okolí, které rozumný člověk nepopírá):

- První je použití dvojího metru jako nástroje současné globální moci. Ta degeneruje, rozpadá se (dostatečně ilustrativním příkladem je vrcholná etapa amerických voleb), ale tím se stává stále více nebezpečnou a stále více si prosazení dvojího metru vynucuje. Ten, kdo se k ní připadá (a s tím jsou spojeny různé očekávané prebendy, např. i v podobě kariérního uplatnění), přestává události posuzovat kriticky, zapouzdřuje se a k tomu vyhledává své souvěrce.

- Druhý je současný způsob mainstreamové mediální manipulace, který paralelně rozpoutává několik protizemanovských štvanic, zvýrazní ty, které mají ohlas, ve chvíli, kdy se začíná rýsovat, kde bylo a v jaké míře určité pochybení, téma opouští a překrývá jiným, aby u části méně zkušené veřejnosti zbyl jen neurčitý, ale pociťovaný dojem, že Zeman je zdrojem všeho zla. Slabší nátury jsou proti takové manipulaci poměrně málo odolné. A následně také hledají souvěrce, aby se v pociťovaném dojmu utvrzovali mezi sebou. Hlavně, aby si byli jisti svoji "pravdou", vírou ve "správnost" svého boje.

Jenže právě v této situaci nelze reagovat symetricky. Vnímat Zemana nekriticky, vidět v něm spásu a "zapouzdřovat" se do opačných názorů.

Je nutné se sjednocovat na vyvedení společnosti z krize. Z krize nikoli všeobecné, ale krize vyostřených postojů (žádná jiná, než ta, která k nám výše popsaným způsobem vnášena, totiž u nás není). A k tomu je nutný pozitivní program, program nejen obrany, ale i nápravy, program spojený s akční i dlouhodobou realistickou a realizovatelnou vizí. Bez toho nelze zlu současné doby čelit.

Proto je právě teď nejvyšší a současně nejvhodnější čas k prokomunikování komplexních reforem.

Proto také od zítřka s tímto úvodem uveřejňuji v rámci seriálu o reformách sérii článků z poslední doby, ve kterých jsem monitoroval vývoj posledních dnů (zejména v souvislosti s děním kolem 28. října a přípravou na 17. listopad). Snad tím některé čtenáře přiměju k tomu, aby začali posuzovat současné dění i v kontextu ostatních, článků o reformách, zejména těch, které říkají, jak začít, a ukazují, že začít se zásadními reformami je možné prakticky okamžitě.

První článek ze seriálu o tom, jak a jaké reformy realizovat jsem uveřejnil 30. června tohoto roku. viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3586-r2016-150-na-uvod-predkonferencni-diskuse.html

Pak následoval každý den další příspěvek, většinu z nich zpracovali kolegové z našeho týmu. Určitým akčním vyvrcholením jsou pak články o tom, jak reformy odstartovat. viz:

R2016/254: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/1

http://radimvalencik.pise.cz/3918-r2016-254-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-1.html

R2016/255: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/2

http://radimvalencik.pise.cz/3919-r2016-255-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-2.html

R2016/256: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/3

http://radimvalencik.pise.cz/3921-r2016-256-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-3.html

R2016/257: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/4

http://radimvalencik.pise.cz/3922-r2016-257-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-4.html

R2016/258: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/5

http://radimvalencik.pise.cz/3927-r2016-258-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-5.html

R2016/259: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/6

http://radimvalencik.pise.cz/3930-r2016-259-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-6.html

R2016/260: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/7

http://radimvalencik.pise.cz/3935-r2016-260-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-7.html

R2016/261: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/8

http://radimvalencik.pise.cz/3939-r2016-261-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-8.html

R2016/262: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/9

http://radimvalencik.pise.cz/3934-r2016-262-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-9.html

R2016/263: Diskuse LK: Jak odstartovat reformy?/10

http://radimvalencik.pise.cz/3943-r2016-263-diskuse-lk-jak-odstartovat-reformy-10.html

Mj. – ve středu 9. listopadu začnu na čtyři pokračování uveřejňovat aktualizovanou verzi o tom, jak Listopad 1989 proběhl a na co by z hlediska současného dění chtěli zapomenout.

Toto je druhý článek, který jsem napsal již dříve a který dokumentuje dobu z hlediska výše řečeného:

Případ "Brady"? Další blamáž. Odvolat Hermana!

24. říjen 2016 | 15.10 |

Chcete si článek přečíst?

Vypněte prosím blokování reklamy (reklamu už neblokuji), děkujeme.

Jak vypnout blokování reklamy?

Video návod zde: https://www.youtube.com/watch?v=GJScSjPyMb4

Z nenávisti k Zemanovi se blbne. Klinicky. Několikrát jsem na to upozorňoval. Herman by měl okamžitě rezignovat, nebo být Sobotkou ze zdravotních důvodů odvolán. A pochopitelně se léčit. Choroba je nakažlivá, takže i prostředí těch kolem, co se také angažovali, by mělo být podrobeno preventivnímu vyšetření. Každopádně Herman nemůže být dál ministrem České republiky. S jeho dobrovolným odchodem či odvoláním by vláda ČR měla vydat i stanovisko, které by napravilo reputaci naší země.

Případ "Brada" – další antizemanovská blamáž

Novinky uveřejnily "Nekomentovaný chronologický přehled událostí kolem sporu mezi Hradem a ministrem kultury, který v pátek povede k dosud největšímu bojkotu udělování státních vyznamenání", dodal bych a další křečovité antizemnovské kampani, která skončila dosud největší blamáží. Zde je plný text (hnědě) toho, co Novinky přinesly (pikantní je, že jedním z autorů je Jindřich Šídlo):

Příběh vyznamenání pro Jiřího Bradyho, který je strýcem ministra kultury Daniela Hermana, začíná 2. června 2016, kdy jeho nominaci schvaluje Poslanecká sněmovna. Důležité je ale říci, že se prezident republiky může o tom, komu vyznamenání udělí, rozhodovat zcela sám a nezávisle na nominacích Sněmovny, Senátu či veřejnosti. Až definitivní seznam spolupodepisuje předseda vlády.

8. září se ministr Herman setkává s prezidentem Milošem Zemanem na recepci ke státnímu svátku Slovenska. Herman tvrdí, že tam poprvé přišla na vyznamenání pro pana Bradyho řeč: "8. září odpoledne na slovenském velvyslanectví při rozhovoru pan prezident řekl, že moji nominaci schválil, ale pokud se setkám s dalajlamou, že ji zruší. Takto mi to přímo řekl. Byli u toho dva ministři naší vlády, jeden velvyslanec a myslím, že ještě obsluhující personál."

Těmi ministry jsou Jan Mládek (ČSSD, hospodářství) a Dan Ťok (ANO, doprava). Ani jeden z nich Hermanovu verzi nepotvrzuje, nic takového během debaty prý neslyšeli.

27. září se Herman znovu schází s prezidentem - jak uvádějí webové stránky Hradu, na Hermanovu žádost. Obsah rozhovoru není znám.

12. října telefonuje šéf prezidentského protokolu Jindřich Forejt Jiřímu Bradymu do Kanady. "Bylo nám oznámeno, že pan Brady dostane Řád T. G. Masaryka, že ta ceremonie je 28. října. Dostali jsme detaily, kolik lidí si na to můžeme pozvat, kdy to začne, jak to bude všechno probíhat," popsala rozhovor manželka pana Bradyho Tereza Bradyová v neděli 23. října poté, co s manželem přiletěla do Prahy. Forejt už dřív odmítl, že by panu Bradymu vyznamenání přislíbil.

V úterý 18. října se ministr Herman schází ve svém úřadu s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou, který je v Česku hostem konference Forum 2000. Podle očekávání znovu protestuje čínská ambasáda.

Prezident Zeman, premiér Sobotka, předseda Senátu Štěch a předseda Sněmovny Hamáček vydávají společné prohlášení, v němž opakují, že Česko oficiálně uznává jedinou a nedělitelnou Čínu.

Ve středu 19. října podepisuje premiér Sobotka seznam vyznamenaných. Jméno Jiřího Bradyho na něm podle premiéra není.

V pátek 21. října vychází v internetovém deníku Aktuálně.cz text, díky němuž se celý příběh dostává na veřejnost. Ministr Herman postupně potvrzuje detaily, ve večerním vysílání Událostí, komentářů poprvé říká, že prezident Zeman podmínil vyznamenání pro Bradyho tím, že se nesejde s dalajlamou.

Ve stejný den o sporu mezi Hradem a ministrem píší New York Times.

V sobotu 22. října vydává své stanovisko Hrad. Píše se v něm, že seznam vyznamenaných je tajný a že o vyznamenání pro svého strýce žádal prezidenta písemně sám Herman.

V neděli 23. října večer přilétá do Prahy pan Brady s manželkou. Ministr Herman na letišti poprvé ukazuje SMS zprávu ze čtvrtečního večera, kterou mu měl zaslat hradní ceremoniář Forejt a ve které mu oznamuje, že návrh na vyznamenání je "pro letošek odložen”.

V pondělí 24. října se začíná rozrůstat seznam lidí, kteří kvůli aféře Brady nepřijdou na udělování státních vyznamenání v pátek 28. října na Pražský hrad. Definitivně se ukazuje, že oslavy státního svátku budou nejméně dvě: jedna na Hradě, druhá na Staroměstském náměstí.

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/pripad-brady-jak-vznikla-afera-ktera-zkazila-patecni-slavnost-na-hrade-3454

Tak, lidi, proboha přemýšlejte, ať vás v současné složité době zcvokne co nejméně. Zeman není žádný lumen a Ovčáček už vůbec ne. Ale ti, co na ně pořádají štvanice, tak nečiní z důvodů chvályhodných, ale hodně mrzkých. Zemana se snaží likvidovat právě proto, že drží pozici, která napomáhá přežití nás všech nejen v naší zemi, ale i v rámci celkového vývoje ve světě.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/3945-pripad-brady-dalsi-blamaz-odvolat-hermana.html

(Pokračování dalším dílem této série)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář