Kauza "Brady" - jak se manipuluje

25. říjen 2016 | 15.47 |

Kauza "Brady" je ukázkový příklad manipulace, tak jak ji krásně popisuje G. K. Chesterton v Případech otece Browna, konkrétně v povídce Zhoubná kniha. Přikládám ofocený taxt celého příběhu. Je stručný a poučný. Doporučuji přečíst.

To, co se odehrává kolem kauzy "Brady", je jak opsáno z uvedeného příběhu. S jedním rozdílem. Celý svůj příběh založil D. Herman na své báchorce a svědectví tří (jeho slovy řečeno) "důvěrychodných osob": Ministra Jana Mládka, ministra Daniela Ťoka, slovenského velvyslance Petera Weisse. Na přímý dotaz ani jedna z těchto osob Hermanovu verzi nepotvrdila, všichni uvedli, že o ničem takovém se neujednalo.

Tím a demisí D. Hermana vše mohlo skončit. Zoufálství těch, kteří patrně na hodně široké platformě celou akci založili, však jde ještě dál. Chtějí hru hrát dále. Tak například v celých Událostech, Komentářích na UK 24 v pondělí 24.10. po celých 30 minut probírání daného tématu z úst reportérů ČT tento zásadní fakt ani jednou nezazněl! To je fakt, který si může každý ověřit:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/216411000371024/

A lze se ptát: Jak je to možné? - Jediná odpověď: Vše bylo dobře a s obrovským silovým zázemím připraveno právě k 28. říjnu. Je to sice perverzní, že k výročí republiky je připravena akce proti tomu, kdo odmítá posluhovat cizí moci (proto taková nenávist vůči němu ze strany slouhl), ale bohužel je to asi tak.

Zásadní věc v diskusi připomněl pouze místopředseda KSČM P. Kováčik. Nikdo mu nevěnoval pozornost. Když to připomenul znova, M. Němcová se s touto skutečností vyrovnala slovy: "Všichni tři mají ze Zemana strach a bojí se ceknout!"(Úsudek si udělejte sami.)

A teď si v klidu vychutnejte Chestertonův text. Je to jedna z nejlepších detektivek. A třeba něco dojde i těm, kterým to doposud nedošlo. (Omlouvám se, že mám trochu otočeno, ale není problém to pootočit tak, aby se to dalo číst.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář