Krásné skály s výhledy. Kdo je pozná?/4

24. říjen 2016 | 07.00 |

Ve čtvrtek jezdím přednášet na naši pobočku přes 100 km od Prahy. Průjezd Prahou a zúžená místa na dálnici - tak si raději přivstanu. O půl hodiny později - už nestíhám, o půl hodiny dřív - pak cesta trvá o hodinu méně. A tak mě zbývá přes hodinu času. Zastavil jsem se po cestě u krásných skal, které je vidět ze silnice. Jedu do Karlových Varů. Máme tam pobočku naší univerzity - Vysoké školy finanční a správní. Docela se těším na výuku. Studenti, aspoň zatím, pozorně poslouchají a celkem dobře reagují na dotazy.

Kdo je pozná? (Odpověď jsem zveřejnil již včera, je i v tomto článku i s podrobostmi, jak je navštívit - opravdu to stojí za to.)

Foto 1: Pohled na skály z vesnice Ležky.

Foto 2: Roztomilá vesnička Ležky z úpatí skal.

Foto 3: Jeden z mnoha krásných výhledů.

Foto 4: A ještě jeden výhled. Když se pozorně podíváte, uvidíte dole Karlovarskou silnici.

Skalní útvar Kapucín a Výhledy. Zvedají se nad Karlovarskou silnicí asi 70 km od kraje Prahy. Autem lze zajet do vesnice Ležky a zaparkovat buď přímo pod skalami nebo v centru vesničky. Na vrchol vede cesta značená červenými trojúhelníky. Trvá chvilku. Příjemná procházka prostředím mechů a kamenů. Snadno lze přejít i na druhou skalní skupina. Ta také stojí za to.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář