Zemanova „dočasná“ vláda může vydržet

24. červen 2013 | 08.51 |

Sledují komentáře politiků a tisku k včerejšímu Zemanovu oznámení v jeho Hovorech z Lán, že pověří svého člověka sestavením "dočasné" vlády. Nestačím se divit. Ničím se nepoučili. Zkušenosti s "dočasností" máme. Se Zemanem také. Ten má kompetence bez větších problémů udržet "svoji" vládu až do řádných voleb. Má k tomu i řadu argumentů.

A hlavně – na což se zapomíná, co nevidí a nechce vidět současná koalice – nynější vláda je natolik nenáviděná, že veřejnost bude mít od nové vlády pozitivní očekávání. Ta může velmi brzy získat tak vysokou míru přízně veřejnosti, že ani minimální podpora této vlády v Poslanecké sněmovně nic nezmůže.

Problém budou mít komunisté. Ti by Zemanovu vládu rádi podpořili, ale tím by jí spíše ublížili. Budou muset hlasovat tak nějak napůl. Bártovci tuto vládu rádi podpoří a vydělají na tom (může je to udržet ve hře o Poslaneckou sněmovnu). A uvidíme, co bude dělat ČSSD, když se objeví řada argumentů ve prospěch toho, aby se vládlo až do řádných voleb. Sociální demokracie není v jednoduché situaci.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.13 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zemanova „dočasná“ vláda může vydržet tenisak 24. 06. 2013 - 14:08