Na Rhodosu/1: Faliraki

1. říjen 2016 | 06.00 |

Využil jsem zbytku dovolené, přidal sv. Václava (jak už to Češi dělají) a udělal si malou dovolenou na Rhodosu. Těsně před tím než odstartuje výuka. A taky - opravdu úplně shodou okolností - v době, kdy se zde sejdou na jednání významné osoby V4, včetně našich dvou prezidentů.

Za místo pobytu manželka vybrala Faliraki. Takže hned po příletu jsme si udělali výlet do okolí. Zvědav jsem byl hlavně na slavnou pláž Antony Quinna. Stála za to. Ale nebudu předbíhat.

Foto 1: Pohled na zátoku, kde leží Faliraki ze slavné nudapláže, kam jsme došli po pobřeží z centra města. Za těmi kopci vzadu, docela nedaleko, asi 10 km, již je cíp ostrova s městem Rhodos. I tam jsem si později udělal pěší túru. (Nudapláž nefotím, většina exponátů nepůsobí utěšeně.)

Foto 2: Za to hned nad nudapláží jsou tyto pozoruhodné útvary, které se zatím nestaly turistickou atrakcí.

Foto 3: To už je pohled z kopce nad nudapláží na město Faliraki. My bydlíme v hotelu Malibu po malým kopcem vpravo na foto. Ttj. malým ve srovnání s tím za ním, an zas tak malý není a v ranním i večerním slunci je nádherně probarven. Jsou na něm četné zbytky komplexu vojenských pevností.

Foto 4: A nyní již stoupáme nahoru přes něco, co trochu připomíná les.

Mj. zrovna dnes 30. 9., když tento článek píšu, se na Rhodosu scházejí představitelé V4, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3866-zeman-fico-orban-na-rhodosu-o-cem-budou-jednat.html

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář