24.9.: Levicoví intelektuálové podporují Trumpa!

25. září 2016 | 08.59 |

V Praze na Malostranském náměstí se včera (v sobotu 24. září) konalo shromáždění na podporu Trumpa. Kromě řečníků, kteří se při podobných příležitostech rádi zviditelňují, vystoupilo i několik intelektuálů s příspěvky, které plní důležitou osvětovou roli. Tj. přispívají k pochopení toho, o co jde. To považuji za mimořádně významné.

Shromáždění se definovalo takto: "Podporujeme administrativu USA, která bude schopna řešit problémy občanů USA a podílet na řešení globálních problémů lidstva. Odmítáme současnou politiku administrativy USA, která své vnitřní problémy zastírá a řeší strašením či harašením se zbraněmi a prosazuje zájmy lobby bez ohledu na myšlení zbytku světa."

Nejvíce se mně líbil příspěvek Giuseppe Maiella, mj. sympatizanta B. Sanderse. Ten seznámil shromážděné a výsledky zajímavého soukromého šetření, které si dovolím citovat v plném rozsahu:

"Oslovil jsem řadu kolegů, o kterých jsem věděl, že sympatizují se Sandersem. Pak jsem použil metodologii tzv. sněhové koule, tj. nabaloval jsem další a další se stejnými názory. Celkem jsem takto oslovil 17 Italů, 9 Němců, 5 Rakušanů, 3 Angličany, 2 Dány, 2 Švédy 1 Nora, 1 Brazilce, 1 Holanďana. Celkem 57 respondentů.

Není to moc, ale pro účel získat první obrázek chování levicových vzdělaných západních Evropanů to mohlo zatím stačit. Dodávám, že všichni respondenti byli vysokoškoláci, často s titulem doktor, nebo dokonce i vyšším.

Hypotéza byla: Levicově smýšlející lidé jsou pro Clintonovou jako druhá volba po Sandersovi.

Všichni, kteří by volili v amerických prezidentských volbách Sanderse, pokud by zvítězil v primárkách, jako sekundární volbu (po té, co v primárkách Sanders prohrál s Clintonovou) vyjádřili: Pro Clintonovou 3, pro Trumpa 44, nešli by vůbec volit 10.

Za důvod, proč by volili Trumpa, uváděli (podle četnosti):

- Clintonová je podřízena velkému zbrojnímu průmyslu a tíhne proto k válkám (23 osob).

- Clintonová má nízký morální profil (7 osob).

- Clintonová není levicové, z obou pravicových kandidátů je Trump schopnější (6 osob).

- Je potřeba nějaká radikální změna (5 osob).

- Trump má peníze, a proto je nezávislý (3 osoby).

Na otázku, jestli by se dotyčný kolega přiznal na veřejnosti, že by volil Trumpa, 36 respondentů jednoznačně řeklo, že ano, 5 ne a 3 nevěděli.

Hypotéza, že "Levicově smýšlející lidé jsou pro Clintonovou" se nepotvrdila. Jedná se tedy pravděpodobně o stereotyp, který šíří media.

Levicově smýšlející lidé ještě existují a mají svoje nezávislé názory. To, že nejsou moc vidět, asi záleží na médiích, která spíše vytvořila stereotyp levičáka jako sluníčkáře, který je zastáncem Clintonové. Proti tomuto stereotypu je těžko bojovat, pokud neexistuje přístup k mainstreamovým mediím. Ta se hlásí k politické korektnosti, ale politická korektnost by znamenala dát prostor všem, což, jak všichni víme, se neděje."

Potud vystoupení G. Maiella. Bojovat proti stereotypům šířenými médii je těžké, ale možné. Ostatně výsledky prezentovaného šetření to dokazují. A ještě pár foto.

Zrovna mluví docela rozumně další řečník. Nestačil jsem zaznamenat, kdo to je. Snad mě někdo doplní.

Konvička už má vystoupení za sebou a spokojeně sleduje další průběh akce.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: 24.9.: Levicoví intelektuálové podporují Trumpa! mirka 26. 09. 2016 - 22:15