Pár zážitků z Bulharska/1: Nad Svatým vlasem

26. září 2016 | 06.41 |

Krátce jsem pobýval na konferenci v Bulharsku. Se zajímavým referátem: O teoretických základech ekonomie produktivní spotřeby (která se snaží oproti neoklasice modelovat cílovost lidského chování nikoli jako maximalizaci "bodového v čase" užitku, ale jako zpřítomňování minulého při vztahování se k budoucímu v existenciálním čase). Hodně zaujalo.

Přesto jsem si našel chvíli a věběhl nahoru na kopec na Svatým vlasem (součást Slunečního pobřeží), kde jsem byl ubytován.

Foto 1: Třpytivé moře - vlnky v důsledku silnějšího větru. Většina z těch, co přijedou na Sluneční pobřeží takové pohledy vůbec nezná. Cesta vzhůru je dost strmá a vedro velké. Letos jsem poprve potkal turisty, kteří také vyrazili nahoru. Stojí to za to.

Foto 2: Pohled z kopců nad Svatým vlasem do vzdálenějších hor. Jsou obtížně průchodné.

Foto 3: Příroda vyprahlá. Nedivím se, že jsou zde stopy po požáru. Prý ale někdy bývá založen úmyslně, aby se pak nádherná příroda vydala na pospas "budovatelům". Moje zkušenost ovšem říká, že se příroda po takovémto požáru velmi rychle obnoví. Má sílu.

Foto 4: Takže něco trochu zelenějšího. Pohled z okna hotelu, kde jsem byl ubytován. Příjemné rodinné prostředí, cena také příjemná. To, že se muselo vyšlapat trochu nahoru mně nevadilo, alespoň jsem trochu zhubnul. A ta nádhera!

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář