Kouzelný kopec. Kde?/1

23. září 2016 | 07.00 |

"Makačka na bednu!" – takto by se dal vyjádřit úkol odhalit, z jakého místa jsou následující foto. Místo překvapivě nádherné, cenná přírodní lokalita, ale málo známé. Takže pátrání, kde danné místo je, nebude jednoduché.

Postupně uveřejním foto, která budou prozrazovat víc a víc. A také postupně dám určité nápovědy. Ale to, ze kterého místa foto jsou, prozradím až na konci třetí části.

Foto 1: Na vrcholu tohoto kopce je tato rozhledna. Má být přístupná do konce října do 17 hodin. Měl jsem smůlu, nebyla.


Foto 2: Ale to bylo vlastně dobře. Kousek před rozhlednou odbočuje cesta k opuštěnému lomu. Nádhernému místu s nádhernými výhledy. Toto je jeden z nich. Když se pozorně podíváte, uvidíte malý vápencový kopec dole u vesnice. Také významná lokalita. Možná, že už někdo poznal, kde jsme.


Foto 3: V opuštěném lomu je vzácná květena. Toto je suchomilný druh vrbovky, který se zde vyskytuje velmi hojně.


Foto 4: Tady vidíme celý opuštěný lom, u kterého byla vápenka, shora. Spolu s vesnicí, podle které se kopec jmenuje. Dost velká nápověda.


Tak už víte, v okolí kterého velkého města to je, u které vesnice a jak se kopec jmenuje? Pokud ne, tak příště víc. Místo stojí za to navštívit. U východiska cesty k rozhledně je velké parkoviště. A taky hospoda, kde celkem dobře vaří.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář