Moravské "Cinque Terre". Údolí Oslavy/5

8. říjen 2016 | 07.00 |

Procházel jsem jedním z nejkrásnějších míst v naší zemi. Jezdil jsem sem o prázdninách během vysokoškolského studia jako oddílový vedoucí do dětského tábora. Poznal jsem zde svoji první manželku. I když toto místo není daleko od dálnice Praha - Brno (stačí obětovat pár desítek minut na cestu sem i zpět na dálnici), byl jsem zde naposledy před třiceti léty. Ostuda.

"Cinque Terre". Jihomoravské "Cinque Terre" - napadlo mě, když jsem procházel úukými cestičkami po prudkých a vysokých svazích. Dole taky voda. Ovšem jen menší říčka. Nikoli moře.

Údolí říčky Oslavy. S hradem Lamberkem, Sedlecem, zámkem Vlčí kopec a hlavně zámkem v Náměšti nad Oslavou, především však s překrásnými místy.

Foto 1: Hadcová step u Mohelna na říčkou Jihlavkou.

Foto 2: Dalešická přehrada na Jihlavce. Součást energetického komplexu jaderné elektrárny Dukovany.

Foto 3: Jaderná elektrárna Dukovany. Na snímu obě srdece elektrárny - haly s reaktory. Měl jsem štěstí tam být, kdy se reaktorové haly stavěly. Polovina reaktoru je pod zemí. Byla to závratná výška. chodili jsme tam normálně po prknech, po chvilce si na to člověk zvykne.

Foto 4: A to už je opět údolí říčky Oslavy, tentokráte z druhé strany. Místo, odkud je několik nádherných výhledů. Sjedete u Velké Bíteše z dálnice, projedete Náměští nad Oslavou (samozřejmě zámek stojí též za návštěvu), jedete směrem k Velkému Meziřící, ale hned za Náměští odbočíte na Vícenice, jedete kollem letiště k Sedleci, odboříte do Sedlece, projedete Sedlecem až k hájovně, kde se dobře parkuje, a pak už je to jen kousek po rovině (narazíte na zelenou značku). Výhledy stojí za to. Uvidíte příště.

(Pokračování přístě)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář