Před 24.00: Dolejš, fašismus a současná moc

4. září 2016 | 19.19 |

Hned další den dávám dohromady dalších pár střípků před 24.00. Jsem u Černého moře, takže je tady o hodinu dřív, takže i dřív dávám. Dvě nesmírně zajímavé diskuse, v nichž sehrál Jirka Dolejš klíčovou roli iniciátora, se rozběhly (a ještě běží) na dvou vláknech.

První

https://www.facebook.com/jiridolejs.dosnemovny/posts/1839875699579587?comment_id=1839913869575770&reply_comment_id=1839915922908898¬if_t=feed_comment_reply¬if_id=1473004415637166

K tomuto:                                                                               u

"Horké chvilky zažil v sobotu večer poslanec Jiří Valenta (KSČM) při soukromé oslavě s přáteli v jedné z plzeňských restaurací. Ke stolu k nim přišel muž, z tašky vytáhl pistoli a politikovi vyhrožoval, že ho zastřelí za jeho komunistické aktivity."

Vybírám:

Jiří Dolejš: Ano, mlčet na násilí zmaená dávat zelenou vyšinutým lidem - slovní vyhrožování i pěst, natož hrozba provazem či kulkou. A ještě v atmosféře kdy se lehkovážně mluví o vyzbrojování lidí. Podhoubí nárůstu fašizujcího nádoru

Radim Valenčík (tedy já): Já vidím nástup fašismu v podpoře toho, co se děje na Ukrajině ze strany vedení EU. A už vůbec mechápu, jak české soudy mohou považovat za normální výrok, že Hitlerův ""Mein Kampf" je metodou vhodnou pro národ velký".

Jiří Dolejš: Zvykat si na násilí doma a mluvit jen o tom v zahraničí? Mně je jedno jestli je násilník Němec, Rus, Čech a nebo kdo - jasné je žere ani u nás nejsme imunní k takovým věcem, a neokecávejme to, mohli bychom být tragicky směšní.

Jan Ostřížek: To by měl zařídit volič. V říjnu může být velká generálka.

Radim Valenčík (tedy já): K těm volbám - hodně se dozvíme už dnes pozdě večer z Meklenburska. Ale u nás je to také zajímavé/// Tak trochu mně to připomíná ten židvský vtip: "Kam jedou Roubíček?", ptá se Kohn. "Do Lvova pro chmel", řílá Roubíček. "Proč mně lžou, Roubíček", zlobí se Kohn. "Já jim vopravdu nelžu, Kohn", brání se Roubíček. "Ale lžou, Voni, Roubíček, když řeknou, že jednou do Lvova pro chmel, tak určitě jedou do Krakova pro ječmen. Ale tentokrát má zjištěný, že jedou do Lvova rpo chmel. Tak co mně lžou?!", vysvětluje Kohn. //// Jak to souvisí? takto: Těm rošťákům, co dělají volební průzkumy (rozuměj maniulace) nevěřím. Dost mě překvapuje (a neumím si to vysvětlit), že tentokrát jejích předpověď odpovídá tomu, co očekávám. Pro srovnání připomínám analýzu, kterou jsem dělal přesně před měsícem:

http://radimvalencik.pise.cz/3703-sokujici-zvrat-volebnich-preferenci-ne-logicky.html

A teď toto:

https://www.novinky.cz/domaci/413677-pruzkum-ano-s-naskokem-prvni-lidovci-balancuji-nad-propasti.html

Milan Votruba: LIDI ZEŠÍLELI VOLÍ BABIŠE KTERÝ JIM CHTĚL ZAŘÍDIT ABY U SOUSTRUHU DĚLALI DO SMRTI!!!!!!!!!!!!!! MÁ NĚKDO VYSVĚTLENÍ? KSČM BY MĚLA BÝT PROTI BABIŠOVI TAKY O HODNĚ DŮRAZNĚJŠÍ. JE NEUVĚŘITELNÝ CO VŠECHNO MU PROJDE.A NEJEN TO JEŠTĚ MU ROSTOU PREFERENCE.TO JE KATASTROFA

Radim Valenčík (tedy já): Babiše volí z toho důvodu, který je v mém článku uveden. (Mají někoho lepšího? - Sem s ním.)

Jiří Dolejš: Mediální mašinerie na podporu oligarchy, který objektivně i svým populismem zachraňuje pravici v ČR - až budou v jeho chřánu bude pozdě

Radim Valenčík (tedy já): Ptal jsem se, kdo je lepší. Je tu strana, jejíž poslanci by se postavili proti bezprecedentní provokaci označené za "cvičeni" a nazvané "Vydatný úder", které je přípravou (doufám, že jen přípravou) na zahájení války prvním jaderným úderem vedeným z našeho území na Rusko?!... Co je proti tomu nějaké to vyhození z hospody těch, co příšli provokovat, aby si dělali s podporou médií (a užitečného Dolejše) reklamu... (To se vztahuje k akci Hollan – Stropnický jun.), viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3710-najde-se-50-zodpovednych-poslancu-at-neni-valka.html

Jiří Dolejš: A u propagace svinstev ve stylu osvětimské lži také existuje nástroj, který není vždy použit. Co je soudů nechme soudům, ale říci že relativizace holocoaustu je svinstvo snad můžeme každý - stejně jako říci že odmítání násilí není ufńukanost. Adorace vůdcovské, auturitářské politiky síly je cesta do pekel.

http://zakony.kurzy.cz/140-1961-trestni-zakon/paragraf-260/

Druhá (související a navazující)

https://www.facebook.com/jiridolejs.dosnemovny/posts/1839875699579587?comment_id=1839913869575770

Jiří Dolejš: Co je soudů, nechme soudům, ale říci, že relativizace holocoaustu je svinstvo snad můžeme každý - stejně jako říci že odmítání násilí není ufňukanost. Adorace vůdcovské, auturitářské politiky síly je cesta do pekel.

Radim Valenčík (tedy já):Adorace vlády nastrčených a vydíratelných figurek, které tancují, jak se píská, a vedou svět do záhuby postupné (Mnichov, Kolín, Anschbach) či rychlé ("Vydatný úder" či v lepším případě to bude repete naostro), to už PEKLO JE.

Závěrem:

- Obě diskuse stojí zato sledovat.

- Pokud tam něco z mých reakcí nenajdete, možná zafungovala něčí cenzura (psal jsem ale vždy slušně a věcne).

- Například vypadl můj odkaz na to, jak naše soudy legitimizuji holoucoust: "Ať dělám, co dělám, nemohu s Peroutkou souhlasit s tím, že ""Mein Kampf" je "vhodnou metodou pro nálod velký". Dokonce se mně zdá, že tento výrok je svým obsahem a poselstvím ještě horší, než výrok, ve kterém by bylo Hitlerovi připisováno gentlemanství. Vždyť "metodou Mein Kampfu" je mimo jiné i holocoust."

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3801-uz-zase-peroutka-predvolejte-k-soudu-hrabala.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.8 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář