Moravské "Cinque Terre". Kde?/3

8. září 2016 | 07.00 |

Procházel jsem jedním z nejkrásnějších míst v naší zemi. Jezdil jsem sem o prázdninách během vysokoškolského studia jako oddílový vedoucí do dětského tábora. Poznal jsem zde svoji první manželku. I když toto místo není daleko od dálnice Praha - Brno (stačí obětovat pár desítek minut na cestu sem i zpět na dálnici), byl jsem zde naposledy před třiceti léty. Ostuda.

"Cinque Terre". Jihomoravské "Cinque Terre" - napadlo mě, když jsem procházel úukými cestičkami po prudkých a vysokých svazích. Dole taky voda. Ovšem jen menší říčka. Nikoli moře.

Jak se místo jmenuje? Jaká říčka zde protéká? A hlavně (lahádka jen pro skutečné znalce přírody): Jak se jmenuje zřícenina hradu, ze které jsou první čtyři foto?

Foto 1: Podívejte se, jak krásné jsou svahy v tomto údolí. Kamenná suť s mechem.

Foto 2: Pohled ze zříceniny hradu na protější skálu, ze které byly výhledy v předcházejícím dílu.

Foto 3: Už vás nebudu déle napínat. Jsme na zřícenině hradu Laberk. Zde sídlil slavný Jan Sokol z Lamberka, velitel českých oddílů v bitvě u Grundwaldu.

Foto 4: Zde je o něm ještě trochu více. V dalším pokračování ukážu ještě další zajímavá místa nedaleko odsud a řeknu, jak se dostat na protější skálu.

(Pokračování přístě - dozvíme se víc)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář