Moravské "Cinque Terre". Kde?/2

7. září 2016 | 06.49 |

Procházel jsem jedním z nejkrásnějších míst v naší zemi. Jezdil jsem sem o prázdninách během vysokoškolského studia jako oddílový vedoucí do dětského tábora. Poznal jsem zde svoji první manželku. I když toto místo není daleko od dálnice Praha - Brno (stačí obětovat pár desítek minut na cestu sem i zpět na dálnici), byl jsem zde naposledy před třiceti léty. Ostuda.

"Cinque Terre". Jihomoravské "Cinque Terre" - napadlo mě, když jsem procházel úukými cestičkami po prudkých a vysokých svazích. Dole taky voda. Ovšem jen menší říčka. Nikoli moře.

Jak se místo jmenuje? Jaká říčka zde protéká? A hlavně (lahádka jen pro skutečné znalce přírody): Jak se jmenuje zřícenina hradu, ze které jsou první čtyři foto?

Foto 1: Pohled na místo zříceniny hradu, který patřil slavné osobnosti českých dějin (mj. učil ase od něj Jan Žižka z Trocnova) a je po ní pojmenován, z protější skály. Zbytky hradu jsou na hřebeno vlevo. Vpravo na kopci, taktéž skryt pod stromy, jsou zbytky dalšího hradu. Kouzelné místo.

Foto 2: Gloriet kousek od míst výhledu. Ještě před pár léty z něj byl též krásný výhled. Už zarostl.

Foto 3: Pohled ze skály naproti zříceniny hradu. Lze se sem dostat pěšky za dvacet minut od kraje lesa, kam lze dojet autem. Stojí to zato. V posledním pokračování řeknu kde to je a jak se sem dopstat

Foto 4: A pokud ještě někdo nepoznal, kde tak tato hodně velká nápověda. Jsme kousek odsud. Od jedné z nejkrásnějších ekologických staveb.

(Pokračování přístě - dozvíme se víc)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Moravské "Cinque Terre". Kde?/2 boudicca 07. 09. 2016 - 07:08