Moravské "Cinque Terre". Kde?/1

6. září 2016 | 07.00 |

Procházel jsem jedním z nejkrásnějších míst v naší zemi. Jezdil jsem sem o prázdninách během vysokoškolského studia jako oddílový vedoucí do dětského tábora. Poznal jsem zde svoji první manželku. I když toto místo není daleko od dálnice Praha - Brno (stačí obětovat pár desítek minut na cestu sem i zpět na dálnici), byl jsem zde naposledy před třiceti léty. Ostuda.

"Cinque Terre". Jihomoravské "Cinque Terre" - napadlo mě, když jsem procházel úukými cestičkami po prudkých a vysokých svazích. Dole taky voda. Ovšem jen menší říčka. Nikoli moře.

Jak se místo jmenuje? Jaká říčka zde protéká? A hlavně (lahádka jen pro skutečné znalce přírody): Jak se jmenuje zřícenina hradu, ze které jsou první čtyři foto?

Foto 1: Pohled ze zbytků hradu na říšku pod ní. Strmá skála. Z hradu moc nezbylo. Ale patří slavné osobnosti českých dějin a podle něj nese i jméno. Tak to už jsem napověděl dost.

Foto 2: I pohled na tuto říčku, které skálu obtéká, může hodně napovědět.

Foto 3: Stráně jsou v tuto dobu doslova posety bramboříky. Voní celé údolí.

Foto 4: A pokud ještě někdo nepoznal, kde je toto údolí a jak se jmenuje říčka, tak mu napomůže foto tohoto zámku. Je nedaleko údolí i zříceniny hradu.

(Pokračování přístě - dozvíme se víc)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář