Ještě k muslimům na Jiřáku

11. srpen 2016 | 09.49 |

Potěšilo mě, kolik ohlasů vyvolal můj včerejší člínek a podaření akci na náměstí Jiříka z Poděbrad, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3717-muslimove-s-nasinci-na-jiraku-zdarila-akce.html

Ještě víc mě potěšilo, že mohutně převažovaly pozitivní ohlasy. Nečekaně třeba na diskusním vlákně ve skupině "Zeman musí v roce 2018 znovu kandidovat".

Vnímám též dobře míněná kritická upozornění na to, že musíme být ostražití. K tomu pár poznámek:

- Korán možná umožňuje, aby muslimové lhali nevěřícím (spousta věcí je otázkou výkladu), ale zde se nelhalo. To se pozná. Byla to poctivá snaha.

- Nevím přesně co Frau Merkel myslím pod tím "zvládneme to". Ale my to zvládneme. Kdy nebudeme dělat politiku imigračních pitomostí, když si od Frau Merkel and comp. nenecháme vnutit, koho máme přijmout, a především, když dokážeme ochránit naše muslimy (tedy našince) před nejrůznějšími riziky. A to i před rizikem jejich ohrožení ze strany těch, kteří si vykládají Korán po svém, ale i ze strany jejich zneužití ke konjunkturálním politickým cílům, jak už ze strany tzv. odpůrců islámu, tak z druhé strany třeba i tzv. sluníčkářů.

- Učím už pěknou řádku let dost muslimů z postsovětských republik, pobýval jsem v Kazachstánu, abych věděl, že existují naprosto normální muslimové. Se spoustou mám normální přátelské vztahy a neobávám se, že by podlehli zlu. Naopak. Můžeme s nimi počítat.

- Mluvit o tom, že akce (kterou výborně zvládli představitelé evangelické i římskokatolické církve) byla zástěrkou pro infiltraci zlých muslimů je blbost. Je to zrovna taková blbost, jako kdyby někdo tvrdil, že šlo o "akci klín", o rozložení "té správné komunity muslimů, aby nebyla dostatečně militnantní a nenávistná". Ne. Byla to akce normálních lidí různého vyznávání (včetně vyznání založeného na důvěře ve vlastní rozum a přirozený řád vývoje přírody).

- Mj. - muslimů nebylo na setkání 80, jak říkala média, ale podle mě asi 200.

- Doufám, že se podaří založit tradici těchto akcí.

- A doufám, že u nás nedojde k tomu, že jejich účastníci budou sami nějakým teroristickým útokem  ohrožení.

- A - mj. - v kolika zemích je zatím ještě taková situace, že lze podobnou akci uspořádat? Jsem velmi rád, že u nás to ještě možné je, tak si toho važme.

Foto 1: V druhé řadě hned na začátku Petruška Šustrová. Zástupci církve zvládli bohoslužbu perfektně.

Foto 2: Zde byla soustředěna část komunity muslimů.

Foto 3: Senátor a bývalý ministr vnitra Frantiček Bublan.

Foto 4: Hlavní projev.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ještě k muslimům na Jiřáku janik62 11. 08. 2016 - 11:49
RE: Ještě k muslimům na Jiřáku ondrey 11. 08. 2016 - 16:24