Vrch s výhledy a kytkami v Praze. Homolka

11. srpen 2016 | 07.00 |

Skutečná lahůdka. Jedno z nejkrásnějších a nejpozoruhodnějších míst "přírodní" Prahy. Vrch, ze kterého se nabízejí nádherné výhledy všemi směry a který je doslova přehuštěn obrovským množstvím vzácných kytek. Přitom snadno dostupný městskou dopravou.

Kde tento vrch je? - V Chuchelském háji v areálu Homolka.

Rozhodně stojí zato si na něj udělat výlet a spojit ho s procházkou do přírodního areálu v jeho okolí, kde se nabízí spousta atrakcí.

Přijet můžete autem, na konci Velké Chuchle odbočit k chuchelskému hřbitovu, asi po 200 metrech je parkoviště. Z něho vede pěšinka vlevo nahoru až k tomuto vrchu. Ovšem pro zdatné turisty. Méně náročné je dostat se k vrchu shora cestou pod rekultivovanou skládkou.

Nebo lze jet buď autobusem do Velké Chuchle (jezdí často ze Smíchovského nádraží), nebo třeba od tramvaje z Barrandovského sídliště.

V Chuchelském háji je např. přírodní ZOO. Moc pěkná a je u ní občerstvení. Kostel sv. Jana Nepomuckého s výhledy na Prahu a údolí Vltavy. Několik dětských hřišť, z nichž jedno zvlášť velké a pěkné na louce, kde lze strávit celý den. Několik zajímavých přírodních lokalit a také veřejné ohniště, kde je povoleno rozdělávat oheň.

Foto 1: Pohled z vrchu na Velkou Chuchli, údolí Vltavy, Modřany. Kopec vlevo nahoře je Točná. Vpravo je vidět kus Chuchelského háje.

Foto 2: Rekultivovaná skládka. Nepůsobí rušivě. Pod ní vede asfaltová cestička od parkoviště za Slivencem, ze které odbočuje pěšinka na tento vrch.

Foto 3: Výhled na Velkou Chuchli. Vpravo nahoře směrem od Točné jsou bývalá keltská opida Šance a Závist (resp. jejich zbytky skryté pod stromy).

Foto 4: Asi nejvzácnější kytka, která zde v tuto dobu kvete - jeden z druhů pcháče.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář