10.8. budu s muslimy na Jiřáku

5. srpen 2016 | 17.00 |

Na FB se objevila zajímavá zpráva, kterou převzaly i Parlamentní listy:

"Muslimové žijící v Česku se rozhodli dát najevo svůj nesouhlas s posledními teroristickými útoky v západní Evropě demonstrací. Ta se uskuteční ve středu 10. srpna od 18. hodin před blíže nespecifikovaným kostelem. Informovala o tom facebooková stránka Demo: Muslimové proti terorismu."

https://www.facebook.com/events/1722571224671085/

Už se objevilo i upřesnění, kde akce bude:

My, muslimové, žijící v ČR jakékoli násilné činy ve jménu našeho náboženství odmítáme. Verbální odsouzení je však nedostatečné, a tak jsme se rozhodli tento náš názor prezentovat veřejně ve formě shromáždění. To se bude konat 10. srpna v 18 hodin před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Toto místo bylo zvoleno proto, abychom vyjádřili soustrast francouzským katolíkům, jejichž kněz byl minulý týden sprostě zavražděn.
Na tuto akci zveme všechny bez ohledu na vyznání, kdo s touto aktivitou souhlasí a rád by nás podpořil.


Na diskusních vláknech, kde byly uveřejněny odkazy na tuto informaci, jsem zaznamenal i negativní ohlasy, včetně Konvičkova, viz:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10204998188554660&id=1840326251

Myslím, že je to rozumná akce, resp. zatím pokus o akci, který si zaslouží podporu. Přijdu. Možná s malým zpožděním, protože mi to koliduje s jinou akcí.

Znám spoustu rozumných muslimů. Mj. jsou vystaveni většímu nebezpečí, než my. A navíc z obou stran. Dávno se měli ozvat, jenže mají strach.

Některým z nich vyčítám, že považují Korán za jediný zdroj moudra. Mají minimální zkušenosti s tím, jak lze výkladem písemného textu manipulovat s člověkem. Vyčítám jim nedostatek kritického myšlení a snahu kriticky myslet. To samo o sobě skrývá značná rizika zneužití člověka. Nedávno jsem o tom něco napsal:

http://radimvalencik.pise.cz/3685-nejtezsi-zlocin-vymyvani-mozku.html

Ale proti otevřenému násilí se musí spojit všichni slušní lidé. Tak uvidíme, co se na Jiřáku odehraje.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.8 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář