Na co se zeptá Zeman Němcové?

21. červen 2013 | 08.25 |

Ať chce, nebo ne, ať přímo, nebo nepřímo – zeptá se dnes M. Zeman M. Němcové: Znáš takové lidí do své vlády, kteří nebudou třeba ještě před odhlasováním důvěry této vládě ve vazbě? Kteří se nezapletli s Janouškem, Rittigem, Nagyovou? Kteří nedomlouvali předražené zakázky a dělbu výnosů z nich? Zkrátka kteří nepovažovali za normální to, co normální není?

M. Zeman se musí zeptat, protože svým způsobem pověřením kohokoli sestavením vlády přebírá zodpovědnost. Asi se nechce znemožnit hned na začátku vrcholu své kariéry. Problém M. Němcové je v tom, že na výše uvedenou otázku nemůže rozumně odpovědět:

1. Buď řekne, že to nemůže zaručit, pak ale s přihlédnutím k dosavadním zkušenostem z vládnutí ODS prostě není kompetentní vládu sestavit, protože to by byla v roli pan/paní Čisté II.

2. Nebo řekne, že to může zaručit, protože ví, kdo je kdo (má vzhled do struktur založených na vzájemném krytí porušování obecně přijatých zásad), pak by tím ovšem přiznala, že doposud byla člověkem, který přispíval ke krytí lumpáren.

Absurdní situace, která vznikla nominováním M. Němcové, je typickým projevem toho, že ODS je stále ve stavu skupinové konformity (omezenosti) pocházející z toho, že se považuje za normální to, co normální není. A předvádí každodenně tragikomické důsledky tohoto stavu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.14 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře