Jirka Dienstbier se pochlapil! Bude konat?

2. srpen 2016 | 18.36 |

Jirka Dienstbier napsal na FB:

"Jedna "postfašistická" stranička na mě podala trestní oznámení, prý za pokus o omezování svobody slova. Ano, se zástupci Facebooku jsme jednali a shodli jsme se, že pro obě strany je šíření nenávisti na sociálních sítích nepřijatelné. Nešlo o moji snahu censurovat obsah na síti provozované Facebookem zřejmě na serverech někde v Americe (nereálnost je každému příčetnému zřejmá), ale o spolupráci při identifikaci nenávistného obsahu. Pro extrémisty všeho druhu(zdůrazňuji – "všeho druhu"!! říká JD)je asi těžko snesitelné, že i svoboda slova má své limity, např. nemožnost šířit nenávist proti různě definovaným skupinám osob, a že některé nenávistné projevy jsou i sankcionovány českým trestním právem na základě naší společné evropské historické zkušenosti. A také proto podobná jednání proběhla i v dalších evropských zemích."

K tomu (též na FB) dodal:

"Už se těším na smršť nenávistných komentářů."

Napsal jsem mu k tomu:

"Proč nenávistné komentáře? Pochvalné. Konečně ses probudil."

K tomu dodal tento odkaz:

http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/103328/sef-muslimu-v-cesku-promluvil-kamenovani-je-v-poradku.html

Obhajoba ukamenování v současnosti: "Podobně je prý v pořádku i kamenování jako trest. "Některé tresty jsou i v bibli. Píše se tam »kdo z vás je bez viny, ať hodí kamenem«. To je přece ono," řekl Abbas."

Tak jsem k tomu dodal Jirkovi Diensbierovi:

"Ověř si a jednej! Tvrdě. A napiš, co jsi udělal. Těším se."

Tak doufám, že teď Jirka Dienstbier jako ministr pro legislativu udělá vše, aby hájil právo, do kterého (na vzdor i Bibli, i když ten výklad slov Ježíše je snad trochu jiný, než dal Abbas) ukamenování rozhodně nepatří.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář