NE ZÁKLADNÁM k "nacvičování" prvního úderu

1. srpen 2016 | 13.16 |

Na můj článek s položenými otázkami "Ample Strike: Jen "nacvičování" prvního úderu?", který jsem uveřejnil 29. července 2016 na svém blogu, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/3691-ample-strike-jen-nacvicovani-prvniho-uderu.html

odpovědělo hnutí NE ZAKLADNAM.CZ (nezakladnam.cr@gmail.com) formou vsuvek k mým otázkám (zvýrazňuji tyto odpovědi červeně). Z mého hlediska velmi zajímavě. Hnutí NE ZAKLADNAM.CZi tímto děkuji. Zde je můj článek s červeně zvýrazněnými odpověďmi naotázky, které kladu:

"Strategické bombardéry B52 a B1, bitevní vrtulníky Apache a létající tankery vyšle americké velení na sklonku srpna do Česka na rozsáhlé třítýdenní cvičení Ample Strike. Zapojí se do něj sedmnáct zemí a má prověřit hlavně předsunuté letecké návodčí, kteří navádějí letouny na cíle ke zničení.

"

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/americane-vyslou-na-ample-strike-bombardery-fzv-/zpr_nato.aspx?c=A160725_105219_zpr_nato_inc

Nejsem odborník v této oblasti, a proto se jako laik ptám:

1.                  Je to "taktické cvičení", jak se označuje, nebo je to nacvičování prvního strategického úderu?

NEZA: (Vojenská taktika (respektive bojová taktika) je soubor konkrétních metod používaných válčícími stranami za účelem napadení a zničení nepřítele v bitvě. http://www.vojenskerozhledy.cz/selektivni-vyhledavani/kategorie-clanku/technika-a-vyzbroj/takticke-komunikace)

Při pohledu do minulosti a vývojem cvičení Ample Strike ( Tematicky navazuje na alianční cvičení Flying Rhino a Ramstein Rover, která se od roku 2003 konala na letišti v Náměšti), počtu a druhu vojenské techniky to směřuje k plánování strategického úderu viz. Náklady na zbrojení, rozšiřování NATO.

2.                  A je to jen "nacvičování", nebo se jedná bezprostředně o samotný první jaderný úder, který bude veden z našeho území?

NEZA: Vzhledem ke zkušenosstem z PVOS ( protivzdušné obraně státu ) je pro výpočet umístění strategických zbraní rozhodující, vzdálenost, doba aktivace. Proto je předváděna vojenské technologie rušení naváděcích systémů. Na základě toho se dá odvodit, že nejsme ideální území pro vedení prvního jaderného úderu. Jsme ideální pro logistické zabezpečení,tj. skladování všeho možného a to zdůvodu zkrácení doby přípravy jakéhokoliv úderu. Stáváme se tím pádem cílem. Cílem i pro ty, co si u nás cosi odložili, a když se zase něco nepovede, musí to zmizet. Vozit ani vzduchem se to přepravovat v tom okamžiku nebude.

3.                  Budou na amerických strategických bombardérech strategické jaderné zbraně prvního úderů a hromadného ničení?

NEZA: Komunikujem uvnitř silových složek. Odpověď, je to tajné a nikdo vám to neřekne, akorát Stropnický začne ve své roli improvizovat k zlepšení divadelního výkonu a tak řekne, co nemá. Máme korespondenci, kdy AČR tvrdí, při průjezdu armády USA přes ČR nebude převážena ostrá munice, Stropnický v interpelacích přiznává, byla převážena ostrá munice. Možná také, na rozdíl od některých vojáků, ho k tomu vedl pud sebezáchovy ( nemusím vypadat jako herec idiot ), protože jezdit s prázdnými 160 náklaďáky je opravdu idiotismus a na cičení používat takové množství slepé munice by přeskočilo do debility. Takže lhát se bude ( viz. výstup amerického generála na CNN, jak ukazuje na snímku v poušti raketový nosič s nedefinovanou hlavicí možného hromadného ničení – Iraq to the war )

(Podpora terorismu - Spojení mezi Irákem a teroristickými útoky 11. září 2001, jeden z hlavních impulzů invaze do Iráku v roce 2003, nebylo nikdy prokázáno. Všichni útočníci pocházeli ze zemí s nimiž udržovaly Spojené státy dobré vztahy, jako Saúdská Arábie.[14] Saddám Husajn vyplácel posmrtné prémie v částce 25 000 dolarů rodinám palestinských sebevražedným atentátníkům.[15] Premiér Miloš Zeman během návštěvy Spojených států uvedl v rozhovoru pro televizi CNN, že Atta v Praze plánoval útok na budovu Rádia svobodná Evropa. Předpokládaný koordinátor teroristických útoků ve Spojených státech ze září 2001 Muhammad Atta měl být financován z peněz uvolněných z tajných fondů iráckých tajných služeb v Praze. Uvádí se to v tajném memorandu ministerstva obrany USA, o němž v posledním čísle informuje americký týdeník The Weekly Standard. V letech 1999 až 2003 zachytili důstojníci BIS závažné informace o hrozbě teroristického útoku vůči radiu Svobodná Evropa. To tehdy sídlilo v budově bývalého Federálního shromáždění v Praze v těsné blízkosti Václavského náměstí.[1)

Jelikož nám pravdu ani naši politici neřeknou, je nutné uplatnit pohled, ano, je možné z území ČR vyprovokovat jaderný úder kdekoliv, který následně vyvolá reakci.

4.                  Pokud někdo tvrdí, že ne – tak kdo to tvrdí a jak je zajištěna kontrola, že k jaderné zbraně na strategických nosičích umístěny nebudou?

NEZA: Pokud použijem 106, bude odpověď, že se ptáme na neexistující podklad, informaci, dokument. U B-1 na podvěsech nebudou žádné bomby, to už by bylo vokaté. Co bude v pumovnicích nikdo neřekne. Skutečností je, že návodčí ve vazbě na piloty, letouny B-1, B-2, B-52 to nad naším územím vyzkoušené nemají. Pokud AČR umožnila v ČR vybudování skladů s neurčeným vojenským materiálem armády USA alias NATO, je logické  mít uložené souřadnice pro zaměření. Následné použití návodčích by nebylo třeba. Našinec si musí hezky zvyknout, že strategické bombardéry nad ČR je normálka. Že nám tu budou projíždět kolony USA vezoucí bůh ví co, se stalo také normou přesto, že by se to dalo právně stíhat. Není žalobce, není soudce.

5.                  A jak je zajištěno, že k tomu nedojde na poslední chvíli na základě připravené a vyvolané provokace, jakých jsme již mnohokrát byli svědky?

NEZA: Nijak. Armáda se vymkla kontrole a hraje si na vítězné tažení a ještě ji nedošlo, že je obětovaným územím. Na provokaci budou koukat jak na zjevení a přidají se do spolku ochotných.

( Rusko je hrozba, řekl generál Petr Pavel. A již přišla oficiální odpověď ...www.parlamentnilisty.cz › Zahraničí 17. 5. 2016 - Armádní vedení Severoatlantické aliance již očividně ztratilo veškerý smysl pro realitu," zní z ruského ministerstva za.)

601.skupina speciálních sil, spadá přímo pod MO.

 Ředitelství speciálních sil MO společně s 601. skupinou speciálních sil jsou jedinými představiteli speciálních sil v ozbrojených silách ČR a jsou strategickými nástroji, které se významně podílejí na zajištění bezpečnosti naší vlasti. Role 601. skss vyplývají jednak z obecně definovaných úkolů speciálních sil podle doktrín NATO a dále pak z úkolů definovaných nejvyšším národním velením.

1. Speciální průzkum a zpravodajská činnost (SpPz)  Je to základní role s vysokou důležitostí, kdy speciální síly poskytují strategické informace, například pro následné vojenské operace či politicko-vojenská rozhodnutí.

2. Ofenzivní činnost (OfČ) Jedná se o operace útočného charakteru prováděné za účelem eliminovat cíl zájmu, získat informace, materiál nebo osoby. Mezi typické úderné akce patří: léčka, přepad nebo navádění přesné munice na cíl.

6.                  Uvědomujeme si jako občané naší země, že pokud z naší země vzejde první strategický úder proti Rusku jadernými zbraněmi hromadného ničení, automaticky se staneme první obětí odvetného úderu stejného typu?

         NEZA: podle reakcí lidí uvědomuje. Bohužel, naděje umírá poslední a to i v tom, že k tomu nedojde. Události vůbec neovlivňujeme, jsme jen diváci.

7.                  Uvědomujeme si (uvědomují si to i ti, co "cvičení" schválili, příp. ti, co, co ho obhajují, že tak či tak přinejmenším v době konání "cvičení" (i když to bude jen cvičení) z logických důvodů (přinejmenším dočasně) budou na naši zemi zaměřeny ruské jaderné zbraně hromadného ničení?

NEZA: Hra na přípravu války je pro někoho naplnění jeho poslání. Pro zbrojní průmysl nutností. NATO si myslí, že tuto válku vyhraje viz. ostrašení, dodávky zbraní všude, kde se najdou ochotní pro zabíjení. (Vojenské rozhledy - Mezinárodní souvislosti války na Ukrajiněwww.vojenskerozhledy.cz/kategorie/mezinarodni-souvislosti-valky-na-ukrajine 16. 2. 2016 - Základní rámec pro vojenskou pomoc Ukrajině byl zakotven ve dvou .... Teprve další vývoj ukáže, zda takováto pomoc povede k ostrašení RF, ... )

Hodně lidí si to uvědomuje a bemoc je to nejhorší v čem musíme žít,

8.                  Kdo toto "cvičení" schválil (víme to vůbec, kdo nese bezprostředně osobní odpovědnost jako ústavní činitel?) a bylo to v jeho kompetenci takovouto věc schválit?

NEZA: vláda. Pro jistotu změnili jednací řád s využitím vlastního výkladu Ústavy, rozhodují ve sboru, takže se dopátrat, kdo jak hlasova neexistuje. To je první předpoklad pro poskytnutí území ČR k vojenské agresi. Řada členů vlády ani nechápe, o čem hlasuje ( to je informace od jednoho ministra vlády z minulých vlád ). Problémem č.1 je Stropnický, následuje Zaorálek a Sobotka.

Ze zákonodárného pohledu Hamáček, ale ten poslouchá vedení ČSSD, Sobotku. To samé ANO, KDU-ČSL. Plánovaná vojenská cvičení v roce 2016 měla být v PS projednána neprodleně po schválení vládou tj. po 21.12.2015, výbor pro obranu  to neprodleně  projednsl 1.4. 2016. V PS se hlasuje dokazatelně a tak řešením je, vojenská cvičení roku 2016 na pořad schůze dostat co nepozději, co kdyby došlo k nějaké provokaci. Tam, kde by měla  na 100% fungovt parlamentní zastupitelská demokracie ,  na prvním místě  priorita tj. VÁLKA – MÍR, tam došlo k její nefunkčnosti, zpochybnění systému ( Ukrajina, Irák atd. Stačí si vyhledat výroky jednotlivých ministrů, poslanců ).

Když poslancům nevadí, že budou souhlasit, (aby se vyhli odpovědnosti) tak to berou na vědomí co již proběhlo, není co dodat. Není k dispozici záznam, že by se jediný poslanec dožadoval zařazení tisku 703/0 – vojenská cvičení 2016 do programu jednání PS navíc s návrhem, budeme hlasovat, souhlasím, nesouhlasím.

9.                  Je akce na výročí kolem 21. srpna a v období parlamentních prázdnin i nepřítomnosti většího množství ústavních činitelů na našem území v té době načasována, nebo je to jen náhoda, že se koná v této době?

10. Jsem paranoidní, když si kladu tyto otázky, nebo by si je měl položit každý aspoň trochu přemýšlivý a zodpovědný člověk?

NEZA: Je nás víc, kdo přemýšlí a sleduje vývoj situace. Je čas se vymanit z pozice ovcí, diváků, tolerantních voličů. Má to jeden problém, není tu subjekt, který by měl místo obsazování mocenských pozic a pašalíků, na prvním místě zabezečení MÍRU, tj. forma dialogu, snižování napětí, hledání řešení.

Poznámka: Uvítám upřesnění a zvláště pak vyvrácení mých obav. Nejsem odborník na tuto oblast a rád si vyslechnu kvalifikované objasnění, které mě zbaví pochybností o tom, že se připravuje velká lumpárna.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší