Na kongresu v Maastrichtu/3 Život zde

5. srpen 2016 | 07.00 |

Před pár dny jsem se vrátil z Maastrichtu. Nádherné město. Proběhl zde 5. ročník světového kongresu Společnosti teorie her. Univerzita je přímo v historickém centru. Trochu menší účast než před čtyřmi roky v Istanbulu. Jen asi tisícovka účastníků. Příspěvků 700, paralelně běží 10-20 sekcí.

Ocenil jsem, že při úvodním setkání byla zmíněna smutná skutečnost, že naši turečtí kolegové (kteří byli vynikajícími organizátory minulé "olympiády ducha" a mezi kterými je řada vynikajících odborníků) měli zakázáno přijet. Jak bylo vtipně poznamenáno v jednom z uvítacích vystoupení "v Turecku se hraje velká hra".

Ubytoval jsem se v hotelu kousek za městem (podstatně levnější), takže jsme měl možnost prohlédnout si nejen městečko, ve kterém se narodilo Euro, ale i jeho okolí. Po skončení pracovní části jsme každý večer chodili přes centrum povečeřet někam jinam (organizátoři využili nabídku různých sponzorů), takže jsme mohli poznat každou zajímavost ve městě.

Foto 1: Náměstí a nad ním trosky chrámu ve Valkenburgu, kousek od hotýlku, kde bydlím.


Foto 2: To u nás nemáme. Zeptal jsem se mladého muže, který na foto právě stříká, zda jsem ten symbol správně pochopil a zda mu mohu gratulovat. Odpověděl, že ano, a měl velkou radost. Šťastný novopečený tatínek.


Foto 3: A to je můj hotýlek. Teda, není můj, ale krátce zde pobývám. Výhodou je, že je zde hospůdka pro místní občany, velmi podobná těm našim vesnickým. Pivo sice čtyřikrát dražší (a to je zde nejlevnější v dalekém širokém okolí), ale mohu zde spolu s ním nasát i místní atmosféru. Holanďané jsou fajn.

Foto 4: Na závěr této série mně zbylo ještě místo pro foto loga naší konference. Je umístěno na materiálech konference i na hlavním historickém náměstí. Mně se zdá hrozné až fuj. A příliš postmoderní. Ale pořadatelé jsou na něj hrdi. Maastricht si naší konference velmi váží.

 (pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář