Na kongresu v Maastrichtu/2 St. Gerlach

4. srpen 2016 | 07.00 |

Před pár dny jsem se vrátil z Maastrichtu. Nádherné město. Proběhl zde 5. ročník světového kongresu Společnosti teorie her. Univerzita je přímo v historickém centru. Trochu menší účast než před čtyřmi roky v Istanbulu. Jen asi tisícovka účastníků. Příspěvků 700, paralelně běží 10-20 sekcí.

Ocenil jsem, že při úvodním setkání byla zmíněna smutná skutečnost, že naši turečtí kolegové (kteří byli vynikajícími organizátory minulé "olympiády ducha" a mezi kterými je řada vynikajících odborníků) měli zakázáno přijet. Jak bylo vtipně poznamenáno v jednom z uvítacích vystoupení "v Turecku se hraje velká hra".

Ubytoval jsem se v hotelu kousek za městem (podstatně levnější), takže jsme měl možnost prohlédnout si nejen městečko, ve kterém se narodilo Euro, ale i jeho okolí. Po skončení pracovní části jsme každý večer chodili přes centrum povečeřet někam jinam (organizátoři využili nabídku různých sponzorů), takže jsme mohli poznat každou zajímavost ve městě.

Foto 1: Zámek v St. Gerlachu. Můj hotelík je pět minut odsud. Podstatně skromnější. Na univerzitu je to odtud kousek. Zámk je slavný tím, že se zde dojednaly parametry Eura. Také zde vidíte pomník postavený Euru ještě za živa.


Foto 2: Tento druh ostružiny jsem viděl jen v Botanické zahradě na Slupi. Tady roste v přírodě divoce. Nedalo mně to a ochutnal jsem. Nic moc, ale přežil jsem.


Foto 3: Příroda je zde docela pěkná. Pohled přímo od hotelíku. Kopce jsou z písovce.

Foto 4: St. Gerlach je součástí nádherného městečka Valkenburg. Histotická brána a vlevo nahoře rozbořený chrám.

 (pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář