Nejtěžší zločin? Vymývání mozku!

27. červenec 2016 | 11.43 |

Čtvrtý a předposlední den 5. světového kongresu Společnosti teorie her, která probíhá v Maastrichtu. Zajímavá vystoupení tří nobelistů, "ulovil" jsem několik velmi zajímavých vystoupení a kontaktů. Největší zážitek – večerní setkání asi tisícovky lidí na dinneru v odsvěceném kostele. Hýřilo to tu všemi barvami ze všech zemí světa – všechny rasy a etnika. Číňa z přední americké univerzity, Arab z holandské univerzity, Ind z anglické univerzity... Dvě třetiny účastníků barevných. Žádný problém, výborná nálada, všichni rozumí kumštu. Ono to tady ani jinak nejde. A poprvé jsem viděl tolik malých dětí na konferenci. Rodiče, zpravidla oba kapacity v oboru teorie her, přijeli i s malými dětmi. Kromě mě a kolegy, který je absolvent VŠFS a nyní působí v Německu, zde naši zemi částečně zastupuje Rom (teoreticky velmi dobře vybaven a velmi sympatický), který učí i na univerzitě v Edinburgu, a jeho doktorantka z CERGE.

Foto: Ze včerejšího večera - "game theory" děti.

Tak jsem si uvědomil, že bezproblémové soužití všech etnik a ras je reálné. Pokud ovšem člověk používá rozum a věří svému rozumu. To teorie her vyžaduje naprosto bezpodmínečně. Zvládnutí velmi náročného matematického aparátu a kritické myšlení.

Problémem nejsou různá etnika, rasy, národy apod. Problémem je, když si někdo z důvodu vlastní intelektuální lenosti nechá vymýt mozek. Jak jednoduché je netrápit se uvažováním, hledáním smyslu, poctivou dřinou spojenou s nabýváním poznatků.

Problém není ani v Koránu. Ten lze vyložit rozumně. Tak, aby člověka vedl k řádnému životu i přemýšlení.

Zde je patrně to, o co jde. Zneužití Koránu. Organizované globálně. A dobře placené.Tady by měla být nulová tolerance. Ten kdo vymývá mozek, potlačuje kritické myšlení, ospravedlňuje zabíjení lidí, slibuje odměnu za zločiny v posmrtném životě, je zločinec. Zločinec v pravém smyslu slova. Zločinec, na kterého se vztahují zákony, které u nás i v dalších zemích platí. Tak proč je, sakra, nepoužíváme? Proč dovolíme intelektuální mrzačení lidí a omlouváme to "svobodou vyznání"? Proč nebráníme lidi před intelektuálním mrzačením, které je větším hnusem, než ženská obřízka?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.6 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář