Z Maastrichtu, 5. světového kongresu Game Theory

25. červenec 2016 | 09.47 |

Maastricht nádherné město. Univerzita je přímo v historickém centru. Trochu menší účast než před čtyřmi roky v Istanbulu. Jen asi tisícovka účastníků. Příspěvků 700, paralelně běží 10-20 sekcí. Už se mi podařilo "ulovit" dva velmi zajímavé:

- Aplikaci teorie her na problém vertikální sociální mobility, roli střední třídy a dopady na stabilitu demokracie. Velmi inspirativní. Vynikající použití teoretických nástrojů. Ale myslím, že náš koncept komplexu her TITANIC je (bohužel) blíž realitě a přesnější.

- Druhý zajímavý příspěvek byl věnován zobecnění vnitřně a vnějšně stabilních NM-množin. Zdá se mně, že bude možné využít při rozšíření NM-modifikovaného Raiffova sekvenčního řešení na více než tři hráče, což se nám doposud nedařilo.

Ocenil jsem, že při úvodním setkání byla zmíněna smutná skutečnost, že naši turečtí kolegové (kteří byli vynikajícími organizátory minulé "olympiády ducha" a mezi kterými je řada vynikajících odborníků) měli zakázáno přijet. Jak bylo vtipně poznamenáno v jednom z uvítacích vystoupení "v Turecku se hraje velká hra". V kuloárech jsem na toto téma zatím ještě nic nezaznamenal.

A ještě jedna věc mě potěšila. Několikrát jsem v kuloárních diskusích zmínil jména jednoho z našich předních odborníků – prof. Milana Vlacha (hodně mě toho naučil, i když on je názoru, že mě naučil málo). Všichni z mé generace ze všech zemí, s nimiž jsem hovořil, ho dobře znají a nechali ho pozdravovat.

Jinak – pivo je zde čtyřikrát dražší než u nás.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář