V Rusku (Samara)/16: Svijažisk - klášter

28. červenec 2016 | 07.00 |

Pokračuji v seriálu z kratšího pobytu v Rusku. Na Volze. Tentokrát z výpravy do Kazaně. Hlavního města Tatarstánu. Už po přejezdu hranic jsem byl překvapen. Silnice ve velmi dobrém stavu, úpravné vesnice. A Kazaň? Nádhera. Prý je to mj. i tím, jak měli výborného prezidenta. Tataři v mých očích hodně povyrostli. Toto pokračování je o jednom z nejzajímavějších míst - Svijažisku.Asi tam zavítal málokdo. První foto je ještě z kláštera Raifa, další už z cesty do Svijažiska a ze Svijažiska.
Foto 1: Uhodnote, k čemu toto zařízení slouží? Je v mužském Bogoroditském klášteře Raifa. A jsou to - sluneční hodiny.

Foto 2: A jedeme do dalšího kláštera. Tentokrát asi 30 kilometrů proti proudu Volhy do Svijažiska. Toto je krajina mezi Kazaní a Svijažiskem.

Foto 3: Klášter před námi. Foceno z auta. Všimněte si, že stojí na přirozeném valu. Ne náhodou. Původně na tomto místě byla pevnost. Když se Ivanu Hroznému dvakrát nepodařilo dobýt Kazaň, rozhodl se, že na to půjde jinak. Místo toho, aby k hradbám Kazaně přišli unavení a hladoví vojáci, postavil na poloostrově proti proudu pevnost. Tady si vytvořil základu. Pak dobře zásobené vojsko - část na vorech, část po zemi - už nemělo problém s využitím své velké početní převahy. Na místě pevnosti pak vznikl klášter.

Foto 4: Mužská část kláštera. Celý areál je mimořádně zajímavý. Jedno z nejatraktivnějších míst, na kterém jsme byli. To ostatně uvidíte příště na dalších foto.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář