Likvidace 3000 soudců = zavedení šaría. EU mlčí!

17. červenec 2016 | 16.11 |

Včera a dnes jsem napsal na Facebooku dvě stručné poznámky na obdobné téma:

- Překvapuje mě, jak rychle po puči byl sestaven seznam téměř tří tisíc (!) soudců, kteří byli kvůli "napojení na puč" odvoláni. A také to, že se začalo uvažovat o retroaktivním zavedení trestu smrti.

- Poslouchal jsem hlavní zprávy v 12.00 na ČT 24. Nejvíce pozornosti pochopitelně věnováno puči. Nepochopitelně však nikdo z komentátorů nereagoval na to, že v Turecku bylo přes noc de facto zlikvidováno nezávislé soudnictví. Nepamatuji se, že by kdy k takovému masakru soudů po nějakém puči kdykoli na světě došlo. Možná v Číně za kulturní revoluce.

Překvapilo mě, jak velké množství ohlasů každá z poznámek vyvolala, Vybírám některé z nich:

- "Proto se přece ten puč konal, ne?"

- "Je otázka, kolik těch soudců potom ve službě zbylo. Jestli sekulární soudnictví v Turecku tímto neskončilo."

- "Erdogan měl noční šichtu i s prokuraturou. Stačit napsat tolik zatykačů je na Nobelovu cenu ..."

- "Jaký puč? - Je to pouze hra, kterou plánoval už rok!"

- "Bylo to připravené dopředu, komedie pro svět a pro Erdogana posílení moci."

- "Taky se mi to nějak nezdá, ten fofr. Parchant na nás hraje habaďůru a lidi mu to žerou"

- "Ti potlačení a vyprovokovaní pučisté, by byli podstatně důvěryhodnější..."

- "Myslím, že velice dobře to v dnešních večerních zprávách na Primě okomentoval analytik, pan Koller a ještě jeden další (nezaznamenala jsem jeho jméno). Zato MZV Zaorálek "perlil" tak, jak je jeho zvykem. Ten člověk naprosto neví, která bije."

- "Průhledný a návodný " demokratický " způsob jak udělat z prezidenta diktátora. Že je to však " brácha" ve zbrani, tak mu to musíme odpustit, že páni šéfové v EU a NATO !?!"

- "Ten seznam byl hotov tak dva roky, jen se tam připisovala jména..."

- "Byl to vojenský převrat a vzhledem ke složitosti situace v Turecku nebyl napojený na širokou veřejnost... A taky, Turecko má výborné zpravodajské služby, je téměř nemožné, že Erdogan nevěděl, že k němu dojde, nebuďme, prosím, naivní...."

- "Ano byl to pokus o vojenský převrat jedné skupiny proti druhé a ta druhá byla připravena a řídila i tu první, nyní se autokratické moc rozšíří, odvolají se nerozumní soudci a zavede se trest smrti, aby byl pořádek, Erdoganův pořádek jako v Saudské Arábii, co nás přes svého šéfa pro lidská práva kritizuje z OSN."

- "Krátce, byl to poslední krok k likvidaci kemalovců, poslední diktátorově opozici... Konec jeho odkazu ve stylu, král je mrtvý, ať žije nový král..."

Viz: https://www.facebook.com/radim.valencik/posts/10205123910377900?comment_id=10205124188064842¬if_t=like¬if_id=1468694559083331

(První diskusní vlákno - sledování diskuse jsem ukončil před 16 hodinou)

-"Tento "převrat" byl předem naplánovaný. Proto to odneslo tolik soudců - téměř 2 800 odvolaných soudců je pořádná porce a určitě to nebylo jen tak."

- "Pokud naráz odvoláte téměř 3 000 soudců lze hovořit o masakru (masakr nemusí znamenat vždy vyvraždění), jestli bylo soudnictví v Turecku až tak nezávislé nevím, co je ale jisté, že tímto bylo klasické soudnictví paralyzováno, kde se vezme najednou tolik nových soudců? Kdo to asi bude? Možná to nebude ani až takové překvapení...."

-"Bude hodně konspiračních teorií... CIA bude vědět víc..."

-"Výzva z 8500 minaretů v Turecku na demonstrace ukazuje jasně islamizaci Turecké republiky nad kemalskou a dosud platnou ústavu. Demokraticky zvolený president má jinou představu o demokracii, podobně jako velká část v ČR, totiž jako diktatura většiny."

-"Opět jsme o krok blíž obsazení Evropy islámem, bez boje vyklízíme pevnost po pevnosti, co bude následovat ???????"

-"Turecko nám ukáže, jak vypadá opravdový Islámsky stát..."

-"Bez zajímavosti není, že už i CIA a USA tvrdí, že na "tom" neměly podíl! Takže - měly, a nejen to."

-"Šlo o tzv. Oranžovou revoluci - neboli barevnou - nastolují v Turecku muslimský sociálfašismus. Je za tím rukopis zpravodajských služeb."

-"Zarážející je, v jakém rozsahu a s jakou rychlosti ta čistka byla provedena, až člověk nabývá dojmu, že se muselo jednat o předem připravenou akci."

-"Majdan trochu jinak. Tentokrát jim to vyšlo lépe a rychleji než na Ukrajině. Erdoganovým fiktivním pučem Islám zvítězil na celé čáře v Turecku i v Evropě. Usàci jsou blíž ke svému cíli, Erdogan je lepší spojenec než Porošenko... bůh ochraňuj Evropu."

Viz: https://www.facebook.com/radim.valencik/posts/10205127829635879?notif_t=feedback_reaction_generic¬if_id=1468752877643360

(Druhé diskusní vlákno- sledování diskuse jsem ukončil před 16 hodinou)

Zdá se, že lidé používají svůj rozum a hledají vysvětlení toho, co se děje. Každopádně odvolání takového množství soudců znamená, že přestalo platit naše právo. Myslím, že žádný ze soudců se již neodváží vydat rozhodnutí, kterým by odmítnul právo šaría. Pokud by to udělal, bude okamžitě zařazen mezi pučisty. Rovněž tak se už také málokdo může odvolat na ústavnost apod. Zatím jsem nezaznamenal reakci žádného veřejného činitele EU ani žádného významného komentátora ve veřejných sdělovacích prostředcích, který by na tuto zásadní proměnu v Turecku upozornil. Uvidím v Událostech v 19.00 a ve Střepinách.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.36 (14x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář