Horáček: Nechte se vytopit a utopit

7. červenec 2016 | 18.20 |

S napětím jsem čekal, čím zaujme nejnadějnější kandidát na kandidáta proti ZemanoviMichal Horáček v blížících se prezidentských volbách, jakou myšlenkou vstoupí do povědomí širší veřejnosti. A dočkal jsem se:

"Sám sebe se následně zeptal: Co to je odpůrce migrace? "To je něco jako odpůrce deště. Mohu stokrát říkat: To nechci! Nechci déšť! Ale on je, prší. Stejně tak se stalo, že vlivem válek, rozvrácených států, sucha a spousty dalších okolností se 60 milionů lidí dalo do pohybu. My to vidíme z evropského hlediska, ale z toho širšího je to tak, že 60 milionů lidí opustilo své domovy a posunuli se jinam," prozradil Blesku Horáček."

Zdroj: http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/161360-nechtit-uprchliky-je-jako-nechtit-dest-mozny-prezidentsky-kandidat-horacek-se-zdesil/

Vytesat do žuly! Když už se v daném kontextu použije příklad s deštěm, tak se nabízí jiný příklad:

Totiž to, zda když je déšť silný a trvalý, neřkuli přívalový, tak zda se na všechno vykašlat s tím, že je to normální (jak doporučuje Horáček), nebo burcovat lidi a začít budovat protipovodňové hráze (jak mj. upozorňuje Zeman, ale pochopitelně stejného názoru je i velká většina lidí u nás, resp. každý normální člověk). Co nejdříve a co nejlépe.

Tak koho volit z tohoto hlediska?

Obávám se, že tento první vstup předznamenal rozdíl v pojetí toho, co dělat. Horáček nás vlastně nabádá k tomu, abychom se, když přijde hodně silný a trvalý déšť, nechali vytopit a utopit. S takovým prezidentem bych se v naší zemi necítil příliš bezpečně...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (16x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Horáček: Nechte se vytopit a utopit jiří 07. 07. 2016 - 20:15
RE: Horáček: Nechte se vytopit a utopit vychechtaná 08. 07. 2016 - 06:26
RE: Horáček: Nechte se vytopit a utopit tojealeprdel 08. 07. 2016 - 22:15