Zásadní (ale nepovšimnutá) diskuse o BREXITU v PS

5. červenec 2016 | 07.55 |

Minulý čtvrtek proběhla v Poslanecké sněmovně neobyčejně zajímavá výměna názorů na téma BREXIT. I když ji vysílala ČT 24 v přímém přenosu, zaznamenal ji málokdo. A jak je příznačné pro "naše" mainstreamová média, přešla ji takřka bez povšimnutí. Přitom se jednalo o nejkvalifikovanější a snad i nejkorektnější střet názorů k zásadní otázce současnosti. Kdo má zájem, může si ji ze záznamu prohlédnout celou. Obětuje sice dvě hodiny času, ale opravdu to stojí zato. Zde je:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10997918455-mimoradne-porady-ct24/216411034000071-jednani-poslanecke-snemovny-o-vystoupeni-velke-britanie-z-eu/

1. Nenechejte se odradit poměrně dlouhým úvodním vystoupením B. Sobotky. I ono je zajímavé. Příznačně "sobotkovské". Například je nutné ocenit to, že nepřímo odmítnul válečnictví ve stylu "Drang nach Osten". Pokud hovořil o bezpečnostních hrozbách, vždy a výlučně je dával do souvislosti s terorismem. Nejslabším momentem v jeho vystoupení (který si pak v ještě větším rozsahu zopakoval na závěr diskuse) bylo vyhodnocení "útoků britských zastánců brexitu na Poláky a našince". Proč? Protože tyto "útoky" jeví mnoho rysů předem připravené provokace. A samozřejmě podobně jako u nás to bylo s tzv. útokem na Kliniku, i v Británii se nic nevyšetřilo, jen mediálně využilo.

K tomu poznámka:

Zde se popisují útoky například takto: "Média a sociální sítě přinášejí svědectví o agresi některých jedinců a skupin vůči Polákům, muslimům a vůbec "cizincům".

V Huntingtonu nedaleko Cambridge někdo házel rodinám polského původu do schránek kartičky s nápisem "Dost polské verbeže" v angličtině a polštině. Kartičky byly rozházené před školou a na dalších místech.

Protipolské nápisy neznámí pachatelé nasprejovali na budovu Polského sociálního a kulturního střediska v Londýně nedaleko stanice metra Hammersmith."

Viz: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/cizinci-ven-dost-polske-verbeze-brexit-v-ulicicih-aktivoval/r 15170f483c4e11e6a4100025900fea04/

Ano. Přesně takto se vyrábějí provokace. Stačí zneužít pár zmanipulovaných jednotlivců a k tomu přidat něco vlastní aktivity. Premiér Sobotka měl být mnohem zdrženlivější v přejímání podobných informací a ne si ještě "přikápnout". Všimněte si, že v závěrečném vystoupení tento moment dokonce obrací proti naší zemi ve stylu asociujícím močení na Česko. Pokud někdo neví, o co jde, tak připomínám: "třetí příčku obsadil David Černý - dvě čůrající sochy, které močí na mapu České republiky na dvoře Hergetovy cihelny na Kampě".

Viz: http://praha.idnes.cz/anketa-o-nejkurionejsi-sochu-v-praze-dv7-/praha-zpravy.aspx?c=A130305_134935_praha-zpravy_ab

(Ve fotogalerii přiložené pod tímto odkazem k článku najdete i příslušné sousoší.)

2. Za pozorné vyslechnutí stojí celý projev P. Fialy, předsedy ODS, který patrně patří k nejlepším v jeho dosavadní kariéře. I když on, sice velmi mírně, ale přece jen v souvislosti s brexitem na protiruskou notu tiše zahrál. Dokonce i vystoupení M. Němcové šlo poslouchat.

3. Naopak – TOPku, kterou v diskusi zastoupil I. Gabal a K. Schwarzenberg, asi už došly síly. Vystoupení byla překvapivě slabá s řadou nepřesností.

4. Několikrát zazněla výzva na přijetí usnesení směřujícího k odvolání Junckera. Sobotka byl dokonce přímo vyzván, aby veřejně sdělil, zda je pro jeho odvolání. "Statečně" ovšem toto téma promlčel až do konce. A zdaleka se mu vyhnul i v závěrečném vystoupení.  Mj. jeden z důvodů, proč jsem ho v jednom ze svých článků, který jsem napsal následující den, nazval "poserou". Stojím si za tím, že oprávněně.

5. V nejlepším diskusi utnul předseda poslaneckého klubu ČSSD R. Sklenák.

...ale hlavně – podívejte se na celé sami. Bylo to mnohem zajímavější, než následné fotbalové utkání.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Zásadní (ale nepovšimnutá) diskuse o BREXITU v PS ondrey 06. 07. 2016 - 09:28