Ad Sobotka: Mají POSEROVÉ právo rozhodovat za nás?

3. červenec 2016 | 21.38 |

Co řekl Sobotka: "Takovou možnost (tj. to, aby se mohli občané formou referenda vyjádřit k setrvání v EU) ale předseda vlády odmítá. "Bylo by to proti pracovním místům, proti sociálním jistotám, proti podnikatelům v České republice, proti bezpečnosti lidí," prohlásil. "Když se podíváme na naše dějiny, a na to, jak naši pradědové nesmyslně umírali v první světové válce a co přinesla druhá světová válka, vidíme, že Evropská unie je důležitá pojistka.""

K tomu: Je dobré, že Sobotka připomněl – První i Druhá světová válka vzešly ze země dnešní EU. Jeho argument je ovšem děravý. Jsou to vydíratelní lídři EU, kteří se snaží prosadit další Barbarossu. A dělají to hodně okatě. Sobotka se to snaží nevidět, resp, kamuflovat. No, to si bude muset Sobotka srovnat se svým svědomím.

A dále (Sobotka):

""Za podstatnou považuje i proměnu fungování Evropské komise, která by podle něj měla členským státům spíš naslouchat, než mentorovat, a která podle Sobotky v současnosti nerespektuje rozhodnutí národních států z Evropské rady. - "Jestliže jsme opakovaně přijali závěr, že povinné kvóty (ve věci migrace – pozn. red.) nebudou, není možné, aby Evropská komise předložila legislativní návrhy, které jsou s názorem Rady v zásadním rozporu. Evropská rada nemůže být upozaďovaná politickými dohodami mezi komisí a Evropským parlamentem," dodal."

K tomu:

Jenže – znovu a znovu se (slušně a velmi kulantně řečeno) SOBOTKA sesere. Znovu a znovu. (Nebo jednou začne jednat podle toho, co si myslí? – On totiž myslet umí, v tom není jeho problém.)

Citace z: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1836068-sobotka-ceske-referendum-o-setrvani-v-eu-nebude

Tak si kladu otázku:

Může se POSERA vyvyšovat nad občany a rozhodovat za ně? V nějaké době možná ano. Ale ne v té, kdy každý den odkladu těch reforem, o kterých POSERA sám mluví, zvyšuje riziko přežití pro velkou většinu občanů?

On sám před sebou se v zajetí "zapouzdřenců" cítí jako hrdina. A přitom je to jeho velké a ubohé lidské selhání.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.44 (18x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář