EU-lekce totality Británii (jdou přes mrtvoly)

25. červen 2016 | 20.56 |

"Je referendum o EU právně závazné? Jednoduchá odpověď na tuto otázku zní ne, napsal britský deník The Guardian. Britský premiér, který je proti brexitu, se teoreticky mohl rozhodnout vůli lidu ignorovat a o tématu hlasovat v parlamentu, kde by většina rozhodla o tom, že je třeba v Evropské unii zůstat. Proč? Protože parlament je svrchovaným orgánem a referenda obecně nejsou v Británii závazná."

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407568-referendum-o-brexitu-neni-pravne-zavazne-pise-guardian.html

K tomu: Britové dostávají lekci o tom, co je to skutečná totalita a jak jde přes mrtvoly. Tak jen houšť a větší kapky. Nezapomínejte! - Jdou přes mrtvoly!

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3570-brexit-zbytecna-vrazda-a-anglicka-kralovna.html

Nereformovatelné nelze reformovat: "Proto se stávající euroreprezentace bude stále více "historicky znemožňovat". Bude dělat chyby, a pokud se přece jen pokusí o nějaký "reformní" krok, učiní jej pozdě a špatně. A to včetně výměn takových tragikomických figur jako je Juncker, Merkel, Tusk, Schulze apod. (Dokonce bych se vsadit, že svou "odchodnou" budou hrát trapněji než jakešovské vedení KSČ v roce 1988 a 1989, i když v mnoha aspektech zde budou velmi zjevné analogie.)"

Viz: http://radimvalencik.pise.cz/3579-co-delat-po-brexitu-z-hlediska-moznosti-teorie.html

Jakub Janda:"Just thinking ahead: It will be hard to accept Scotland to the EU because basically nobody understands their language."

K tomu: Díky za podporu svobodného Doněcka a Luganska.

"Dva miliony Britů už podepsaly petici, která žádá opakování referenda o vystoupení z Evropské unie. Hlasování by podle nich mělo mít přísnější pravidla, prostá většina hlasů by pro brexit nestačila. Experti navíc upozorňují, že čtvrteční hlasování není závazné. Vláda i parlament ho mohou ignorovat. V reakci na brexit rezignoval britský eurokomisař Jonathan Hill."

Viz: http://zpravy.idnes.cz/petice-referendum-brexit-0hj-/zahranicni.aspx?c=A160625_095511_zahranicni_mlb

K tomu:Kdo by si pomyslel, že v konzervativní Británii se objeví tolik omezenců, kterým není princip zákazu retroaktivity svatý. To by bylo takové porušení společenské smlouvy, že by padly naprosto všechny hodnoty.

Myslím, že nejlepší odpověď na takovou blbost je připomenout toto (není to z mé hlavy): https://www.youtube.com/watch?v=tvyB4gOkUmI&feature=youtu.be

"Vůdci 27 zemí Evropské unie oznámili, že evropský blok "bude pokračovat" navzdory odchodu Velké Británie. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, šéf Evropské rady Donald Tusk, předseda europarlamentu Martin Schulz a premiér předsednického Nizozemska Mark Rutte ve společném prohlášení v pátek uvedli, že očekávají zahájení rozhovorů o podobě opuštění EU co nejdříve."

Viz: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/407478-udelejme-to-rychle-vzkazal-brusel-do-londyna.html

K tomu: Proč podle vás ten výtečník Juncker tak tlačí na tu největší blbost, co může EU udělat (tj. tlačí na pilu) - urychlit odchod Británie z EU? A Frau Merkel mlčí (nebo se léčí?)...

Mimo jiné: Na jedné straně se tito výtečníci snaží (nesmyslně a v rozporu s eu-právem) odchod Británie urychlit, na druhé straně podporují potenciální brzdu: Opakování akce.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář