V Rusku (Samara)/9: Okolí kláštera

27. červen 2016 | 06.35 |

Po dlouhé době jsem na kratším pobytu v Rusku. Na Volze. Tady jsem ještě nikdy nebyl. Docela mě zajímá, s čím vším se zde potkám, jak tu lidé žijí a jak to vidí.

Připlavali jsme do mužského kláštera svaté Bohorodičky ve Vinnovce, necelých 50 km po proudu od Samary. Měl pohnutou historii. Obnoven byl poměrně nedávno po osobním jednání patriarchy s Putinem.

Myslel jsem si, že už nic hezčího než klášter a jeho okolí neuvidím. Z omylu jsem byl vyveden hned další den.

Foto 1: Chrám a jeho okolí z klášterní věže.

Foto 2: Okolí kláštera je skutečně velmi pěkné.

Foto 3: Bylo nám dovoleno zazvonit si na kostelní zvony. Prý je to normální. Mám prý zkusit ten největší a pořádně sešlápnout pedál, kterým je ovládán. Byl to tak strašně silný zvuk, že jsem málem upadl. K pobavení mnicha Dmitrije, který nás provázel. Asi podobný žertík dělají často. Zvonit harmonicky na zvony je prý skoro tak snadné, jako hrát na kytaru. Nevím. Neumím jedno ani druhé. Třeba si to bude moci vyzkoušet některý z mých kolegů (Pavel Čirtek nebo Honza Mertl, kteří hrají na kytaru skvěle a tady by se určitě vyřádili.)

Foto 4: Domek hned vedle kláštera. Inzerují zde, že prodají brambory, sušenou rybu nebo čerstvé okurky. Ať se daří kšeftu a soukromé iniciativě. Tady je to potřeba jako sůl (sůl země).

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář