V Rusku (Samara)/3: Volha

21. červen 2016 | 05.39 |

Po dlouhé době jsem na kratším pobytu v Rusku. Na Volze. Tady jsem ještě nikdy nebyl. Docela mě zajímá, s čím vším se zde potkám, jak tu lidé žijí a jak to vidí.

Druhý den jsme vyrazili do 50 km vzdálené Samary. Těším se na Volhu i atmosféru města. Prý navštívme i Stalinův bunkr. V tom si nijak zvlášť nelibuji, ale prý to bude moc a moc zajímavé. Tak uvidím.

První rozhovory s místními: Pro to, aby se ruské zemědělství vzpamatovalo a přeorientovalo na domácí klientelu, jsou potřebné tak ještě 2-3 roky sankcí. Kéž by to EU vydržela, i když to asi nepřežije.... Je to pro dobrou věc. - Jeden z prvních poznatků ze Samary. Totéž platí pro místní pivovary, které prožívají konjunkturu. Místní pivo se hodně zvedlo od doby, kdy jsem studoval v Oděse. Navštívil jsem i místní pivovar s naší technologií.

Foto 1: První pohled na Volhu ještě z auta.

Foto 2: Tak toto je Volha. Přesně - její část. Na druhé straně vidíme ostrov, nikoli druhý břeh. Volha je zde celkem 2 km široká. Nejužší místo, asi 20 km proti proudu (ukážu v některém z dalších pokračování) má 800 metrů. Prý se přes ni nesmí plavat. Škoda.

Foto 3: Pohled proti proudu. Pláže jsou těsně pod historickou část

Foto 4: Repinovovi "Burlaci na Volze" v 3D provedení.

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.2 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář