Dienstbier zabodoval a nevím - plakat či se smát

10. červen 2016 | 20.31 |

Ke kauze Sobotka-Babiš (Bakala - Čapí hnízdo, Chovanec – ANO, Šlachta atd....)

Jiří Dienstbier:

"Předpokládám, že podrobnou informaci k plánované reorganizaci policejních útvarů obdržíme na nejbližším jednání vlády. Nerad bych zaujímal definitivní postoj pouze na základě mediálních informací. Řešením by měla být stabilně fungující policie bez dopadu do běžících trestních kauz. Oboustranně dobrá spolupráce policie a státního zastupitelství by měla být samozřejmostí. Nerad bych, aby od policie odcházel kterýkoliv ze zkušených policistů s dobrou reputací. Stejně tak bych přivítal, pokud by se o reorganizaci co nejdříve vedla odborná debata místo politického předvolebního boje v médiích."

https://www.facebook.com/jiri.dienstbier?fref=nf

(po 17.00)

K tomu: Jirko, to je fakt dobrej fór. Ministr pro legislativu... Každej blboučkej zákon prochází kolečkem. A tady organizační změna implikující větší změnu než Noskova čistka v únoru 48 - a vše mimo diskusi. Dokonce ani ministr pro legislativu nic neví. To je fakt sranda, nebo spíš tragédie.

Můj odhad: Dopadne to "smírem". Šlachta se schová (a nechá dobře zaplatit) pod Babišem. Sobotkova strana změkne. Dohodnou se na personálním obsazení v klíčových funkcích Policie ČR. Babiš posílí a Sobotku nechají chudáka dál se trápit.

A největší fór:

"Policejní prezident Tomáš Tuhý požádal premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) o svolání Bezpečnostní rady státu kvůli zpochybňování plánované reorganizace útvarů policie."

https://www.novinky.cz/domaci/406175-policejni-prezident-zada-svolani-bezpecnostni-rady-statu.html

K tomu: Zeman se musí hodně bavit!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (6x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář