Opět v Bükfürdö/1: Na cestě do Büku

14. červen 2016 | 07.00 |

S menším časovým odstupem jsem si zase vyrazil do maďarských lázní Bükfürdö. Jednak proto, že skutečně pomáhají. Jednak proto vidět tamnější přírodu rozkvetlou a podívat se i do vzdálenějšího okolí.

Jela nás větší parta, byli jsme společně ubytováni v penzionu, který už znám, a cítili jsme se báječně. Třeba následující série bude inspirovat i někoho z vás.

Foto 1: Na cestě do Büku, kde jsme byli ubytováni, jsme se zastavili v Gloggnitz v Rakousku pod Schneebergem. Někteří totiž měli touhu projet se vláčkem historickou tratí přes Semmering. Využil jsem toho a prošel se údolím směrem ke Schneebergu. Tak aspoň jedno foto z tohoto místa, konkrétně z Mürzzuschlag.

Foto 2: Toto je z cesty pěšky ze Soproně do Büku (něco přes 40 km). Pohled směrem Soproni (je vidět v dálce) z Rakouska (Burgenland).

Foto 3: V této oblasti na rakousko-maďarském pomezí je povícero městeček s většinovým zastoupením Chorvatů. Jsou zde dvojjazyčné názvy, a to třeba i na těchto božích mukách.

Foto 4: Dvojjazyčné názvy ovšem někdy zrádné. (A já zjišťuji, že teta Kateřina měla pravdu, když řekla: "Dědečku, kůň je jednou hříbětem, ale člověk dvakrát dítětem" - asi se "shora" blížím k pubertálnímu věku; každopádně mě to pobavilo).

(Pokračování)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář