ISLÁM - Wulff versus AfD: Na kom to vázne?

9. květen 2016 | 13.56 |

Wulff: "Považuji za výdobytek civilizace, že v Německu může každý věřit tomu, čemu chce, a že nikdo nikoho k víře nenutí. Protože na evropské půdě bylo kvůli víře vedeno mnoho válek a prolito mnoho krve”... Přeji si, aby si Němci vzali poučení ze svých hořkých zkušeností a z minulosti a zasadili se o mírové soužití s muslimy. Potřebujeme soužití místo střetu civilizací.

Odsoudil proto nedávné vyjádření pravicově populistické Alternativy pro Německo (AfD), která ve svém připravovaném programu volá po zákazu veřejných projevů muslimské víry."Kdo říká, že islám v Německu nechce, ten se staví proti naší ústavě,” řekl.

Viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/401167-kvuli-vire-bylo-prolito-mnoho-krve-naucme-se-s-muslimy-zit-vyzval-nemecky-exprezident-wulff.html

Nevidím v tom rozpor, pokud Wulff vyzve muslimy, "aby si vzali poučení ze svých hořkých zkušeností a z minulosti a zasadili se o mírové soužití s Němci". A pokud "AfD bude ve svém připravovaném programu volat po zákazu veřejných projevů těch forem muslimské víry, které nebudou pozitivně reagovat na Wulffovo nabádání".

Na čí straně je problém?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář