UK ČT24 4.5.: Vylepšení rekordu slouhovské tuposti

5. květen 2016 | 15.12 |

V předvečer výročí vypuknutí Pražského povstání ČT 24 v pořadu UK vylepšila svůj dosavadní rekord v prezentování slouhovské tuposti.

Včera jsem pořad průběžně komentoval a už se těším na zahájení internetového vysílání televize, která bude on-line uvádět věci na správnou míru.

On-line komentáře uveřejním na konci tohoto článku. Původně jsem chtěl napsat článek reagující na pořad hned ráno, ale několik lidí mě předběhlo (a udělali dobře, jejich komentáře jsou výborné). Vybírám části některých z nich:

Eurozprávy:

""Moderátor ale upozornil právě na sankční seznam USA, což Haška pobouřilo: "Pane redaktore, jste Česká televize, ne tiskový orgán americké vlády.

Vy lžete divákům. To byli lidé, kteří byli vpuštěni do Schengenského prostoru," naštval se Hašek. To si ale moderátor nenechal líbit: "Vyprošuji si, abyste mi říkal, že lžu," odvětil. Hašek svá slova zmírnil s tím, že pokud nelže, tak fabuluje a podsouvá, nadále si ale stál za svým."

Zdroj: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/154161-lzete-jste-ceska-televize-ne-organ-usa-hasek-se-pohadal-s-redaktorem/

Ivan Hoffman: 

"O Nočních vlcích víme už od loňska všechno. Mimo jiné i to, že jde o prorežimní rebely, se kterým se občas vyfotografuje ruský prezident. Tím pádem má o publicitu postaráno každý, kdo s nimi pořídí foto, což je aktuálně případ hejtmana Haška. Zatímco někteří politici nesou Haškovu družbu s motorkářským gangem nelibě, veřejnost s těmito ruskými patrioty na amerických motorkách problém nemá. Třeba proto, že s Nočními vlky kamarádí i Jágr. Anebo jim prostě jen fandí, aby se probili do Berlína. - Pokud jde o hejtmana Haška, stejně vlídně jako k ruským Nočním vlkům se loni vyjadřoval k projíždějícím americkým dragounům, když Moravany vyzýval k pohostinnosti, propagaci vína a dalších moravských specialit."

Zdroj: http://www.denik.cz/hoffmanuv_denik/vlk-hasek-20160504.html

Realita však byla ještě mnohem drsnější. Proto velmi doporučuji se na pořad podívat. Stojí to zato. Je to perla, která bude ještě dlouho připomínat, kam až je schopna "naše" ČT zajít. Je to od 4:30 minuty pořadu zde:

Od 16:30 pak "vylepšil" rekord slouhovství ČT Zaorálek, kdy na otázku, co říká na svého kolegu Haška, odpověděl:

"Já jsem teď slyšel tu debatu a slyšel jsem, že Michal Hašek řekl, že udělal chybu"

To zjevně překvapilo i redaktora a pokusil se Zaorálka mírnit, ale ten si trval na svém, že na vlastní uši slyšel přiznání Haška, že udělal chybu. Jak si může každý ověřit, ve skutečnosti Hašek řekl:

"Já žádnou chybu necítím... Nemám se za co stydět... Na hřbitov bych šel znovu."

Neslyšet, co říkají druzí, o podřizovat svět vlastním představám – to je typický projev zapouzdřenosti a vyprázdněnosti slouhů současné globální moci. Syndrom těžké psychické nemoci. Už proto stojí za to pořad shlédnout. Třeba i účinkování předsedy ODS Fialy. Pořad velmi názorně ukazuje, jak se současní (ne)mocní vzdalují od lidí i od reality. Budou stále více nebezpeční, napáchají mnoho škody, ale již nyní jsou zcela bezmocní cokoli pozitivně ovlivnit.

Nyní průběžné komentáře, které jsem uveřejnil na FB on-line pod vlivem pořadu (a v předtuše, že tento díl UK vstoupí do historie):

22:13:

ČT (prostřednictvím UK 24) se rozhodla sehrát svoji trapnou roli do hořkého konce. Hašek - který není můj hrdina - byl skvělej. O to trapnější moderátor. Věci se poznávají ve srovnáních...

22:14:

Nemáte náhodou pocit, že se na ČT 24 úplně zbláznili?!

22:17:

Zaorálek lže ve veřejném vysílání: Prý hejtman Hašek řekl, že udělal chybu. Neřekl!!! Podívejte se na záznam. Zaorálek se prostě zbláznil. Hrabe mu.

22:26:

Vidět přepis bez toho, abych toto viděl a slyšel, tak řeknu, že celý pořad je hoax. Může toto ministem zahraničí? Může toto být moderátorem placeným z našich daní (koncesionářkých příspěvků)? Může být toto jedním z představitelů pravicové opozice proti současné vládě?

A tak mám návrh. Co kdybychom v obdobných případech (a ty budou, dokonce bych řekl, že jich bude přibývat) si začali vyměňovat názory on-line vždy přes toho, kdo spustí komentování průběhu pořadů, které už "uzrály" (jako jsou UK a OVM na ČT 24). Mj. abychom se připravili na zahájení opozičního internetového vysílání.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář