R2016/096: Oděské memento a reformy/3

6. květen 2016 | 08.28 |

Do seriálu o reformách zařazuji tři navazující články připomínající oděský masakr v roce 2014 v době, kdy si toto výročí připomínáme. Je o to, jak otevřít prostor pro prokomunikování reforem. Vyprázdněná, zapouzdřená, vydíratelná a manipulovatelná euroreprezentace totiž blokuje nejen vyšetřování tohoto masakru a mlčí k dalším zločinům na Ukrajině i v Turecku, ale blokuje i skutečně reformy. To na jedné straně. Na straně druhé nestačí jen upozorňovat na její selhání. Je nutné mít i pozitivní program reforem. K tomu se dostanu vzápětí po této trojici článků.

Dnes mě překvapil Facebook. Mile. Zařadil tam, sám od sebe, podle toho, jak je naprogramován, tuto dva roky starou vzpomínku na to, co jsem tehdy napsal:

Vaše vzpomínky na Facebooku

Radim, záleží nám na vás i na vašich vzpomínkách, které tu sdílíte. Říkali jsme si, že byste se třeba chtěli mrknout na tento příspěvek, který jste přidali před 2 lety.

Před 2 lety

Radim Valenčík

3. květen 2014 · Praha

To, že eurounijní reprezentace včetně naší nezaujala jasné stanovisko k oděské tragédii, povzbuzuje fašistické zločince k další aktivitě. Tím se stávají jejích přímými spoluviníky a spoluviníky dalších tragédií.

A o tom to vlastně je. Současné mechanismy globální moci

(viz: http://radimvalencik.pise.cz/2846-podstata-soucasne-moci-uvaha-k-vyroci-28-10.html)

fungují tak, že plně ovládly současný institucionální systém EU i chování euroreprezentace. Ta ztratila schopnost uchovat si elementární morální a racionální hodnoty. Jsou to prázdné, zapouzdřené, snadno vydíratelné a manipulovatelné osoby.

Co s tím? Trpělivě a neustále připomínat zločiny, na kterých se svým mlčením podílejí, které by bez jejich mlčení nebyly možné. Na Ukrajině, v Turecku, v dalších zemích.

V době, kdy si připomínáme druhé výročí oděského masakru, je důležité nadále trvat na důsledném vyšetření toho, kdo jej zorganizoval a provedl. A také kdo kryl a kryje jeho vyšetřování.

Pro připomenutí, pokud má někdo krátkou paměť, co se tehdy odehrálo:

https://www.youtube.com/watch?v=EwU42euPsF0&feature=youtu.be

https://www.facebook.com/events/1575643819413302/permalink/1575652936079057/

A především film Ulricha Heydena, německého novináře o událostech v Oděse 2014 "Lauffeuer", viz:

https://www.youtube.com/watch?v=OErKKcuBTlY

Vraždění nepohodlných osob na Ukrajině pokračuje dodnes. Novinářů, politiků, státních úředníků. A euroreprezentace mlčí.

V rámci svých skromných možností tak přináším krátkou informaci o dvou akcích, které se při příležitosti vzpomínky na oděský masakr konaly. Jedna na Hradčanském náměstí 1. května v 15.00 a druhá 2. května před Ukrajinským velvyslanectvím. Na obou vystoupil i Ulrich Heyden se zajímavým svědectvím z poslední doby.

 Na Hradčanské náměstí dorazil i Petr Uhl. Mluví Zdeněk Kratochvíl, organizátor akce.

Celkový pohled na shromáždění.

A ještě z druhé strany.

Shromáždění před Ukrajinským velvyslanectvím.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář